İlginizi Çekebilir

Apple, İlk iPhone 12’leri 5 Ekim’de Mağazalara Teslim Edecek!

iphone-12

Bildiğiniz gibi Apple, 13 Ekim’de yeni iPhone 12 serisinin duyurusunu yapacak. Telefonlarla ilgili bugüne kadar bir sürü şey duyduk fakat artık final zamanı, iPhone 12 Mini, 12 Pro, 12 Pro Max ve 12 modelleri çok yakında bizlerin karşısına çıkacak.

İşte bunu doğrulayan bir bilgi, elimize an itibariyle ulaşmış bulunuyor. Jon Prosser ismini artık bildiğinizi düşünüyorum, adamın yeni iPhone’lar ile ilgili dediği her şey doğru çıktı. Her neyse, Jon Abimiz bize diyor ki, serinin ilk grubu 5 Ekim’den itibaren perakendecilere teslim edilmeye başlayacak. Mağazalara dağıtılan ilk grup iPhone’lar 5.4 inçlik Mini iPhone 12’yi ve 6.1 inçlik standart iPhone 12’yi içeriyor, Pro modellerinin henüz olmadığını görüyoruz.

Hem iPhone 12 Mini hem de iPhone 12, iPhone 12 serisinin bütçe dostu modelleri olacak, ayrıca yazımızda adını kullandığımız isimler de ürünlerin nihai isimleri, yani pazarda telefonları bu isimlerle göreceğiz.

2 telefon da 64GB, 128GB ve 256GB dahili hafıza seçeneklerine sahip. Serinin baba modelleri olacak Pro ve Pro Max ise 128GB başlangıç dahili hafıza seçeneğiyle sunulacak. Bu modellerle ilgili başka bilgi yok.

Apple'ın ilk iPhone 12 grubu 5 Ekim'de distribütörlere gelecek

Şimdi herkes merak ediyor, iPhone 12 Pro modelleri niye dağıtılan cihazlar arasında yok? Bunun birkaç nedeni olabilir tabii ki, fakat en çarpıcı olanı daha önce de bir yazımda söylediğim gibi, aşamalı dağıtım sistemi. Apple, iPhone 12 serisinin üretiminde bazı zorluklar yaşadı ve bu nedenden ötürü şirketin yeni telefonlarını aşamalı olarak satışa sunacağı söyleniyordu, bunun sonucu olarak Pro modelleri göremiyor olabiliriz. Ama biz iyi düşünelim iyi olsun, belki de bu cihazlar, yolda, dağıtım merkezine ulaşmak için uzun bir yolculuktadır.

iPhone 12 serisinden beklentileriniz neler?

https://www.gsmarena.com/apples_first_batch_of_iphone_12s_to_arrive_on_october_5_at_distributors-news-45536.php

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap