İlginizi Çekebilir

MİCROSOFT OFFİCE 365 SATIN ALMA REHBERİ

o35
1

Office 365’i nasıl satın alabileceğinizi sizin için derledik.


OULAMALARIFFİCE UYG


OFFİCE 365’İ NASIL SATIN ALACAĞINIZI SİZİN İÇİN DERLEDİK

Teknoloji, hayatımızın iş bölümündede büyük bir role sahip. Bu rollerinden bir kaçı belge eşitleme, Dosya depolama gibi özellikler. Bunlar son kullanıcıları fazla ilgilendirmesede, her tür kullanıcı için Office 365 sürümü bulunuyor. Bunlar birreysel ve ev sürümleri. Bunun dışında iş aboneliğide bulunuyor. Son kullanıcıyı ilgilendiren yalnızca ev ve bireysel abonelikler. Ancak burada bazı farklar bulunuyor. Bunları belirtmeden önce Office 365’i Microsoft Store’dan değil, Google Play Mağazasından alacağız. Bu şekilde ev sürümü için 9TL, bireysel için ise 6TL kar edeceğiz.

Microsoft One Drive Mobil Ana Sayfa

Office 365’i Google Play üzerinden farklı yöntemlerle satın almanız mümkün. Dilerseniz, Word, Power Poind, Exel uygulamalarından her hangi birini kullanarak, dilersenizde One dRİVE uygulamasından satın alabilirsiniz. Biz One Drive kullanacağız. İlk öncelikle sol üst kısımdaki “Sola açılır menü” ok işaretine tıklıyoruz.

MİCROSOFT ONE DRİVE MOBİL UYGULAMA GEZİNME ÇEKMECESİ

Yukarıda, One Drive içerisinde oluşturulan klasörler görünür. Dikkatinizi çekmiştir, sol alt kısımda “Premium” yazıyor. Bu yazı daima geçerlidir. Yani bir deneme sürümü kullansanızda böyle gözükür. “Premium” yazısına dokunun.

PLANLAR EKRRANI

Burada karşınıza Office 365 planları çıkacaktır. İlk karşımıza çıkan plan Office 365 Bireysel’dir. Bu paketin özellikleri şöyledir:
* 1 tablet (Ipad, Android) için Office uygulamaları.
*1 akıllı telefon (Iphone, Android) için Office Mobile uygulamaları.
*1 bilgisayar (PC, Mac) için Office uygulamaları.
*Tüm cihazlar için 1TB One Drive bulut depolama alanı ve 10 kat daha fazla dosya paylaşımı, belge tarama.

PLANLAR 2

Sıradaki ve son plan Office 365 Ev aboneliği. Bu planın özellikleri ise şu şekilde:

*5 tablet (Ipad, Android, Windows) için Office Mobile uygulamaları.
*5 akıllı telefon (Iphone, Android) için Office Mobile uygulamaları
*5 bilgisayar (PC ve ya Mac) için Office 365 uygulamaları.
*Her cihaz için 1TB toplam 5TB One Drive bulut depolama alanı, 10 kat fazla dosya paylaşımı
*Bireysel ve ev sürümlerinde Skype için geçerli uluslararası görüşmede kullanılabilen 60 Skype dakikası.

SATIN ALMA EKRANI

Planları inceledikten sonra geldik satın alma aşamasına. Normal şartlarda ilk ay denemesi ücretsiz, ancak ben bu hakkımı doldurduğum için kullanamıyorum. Bu arada bireysel abonelik satın alıyorum. Planlar ile ilgili detayları yukarıda yazmıştım. Sizde kendinize uygun paketi seçip satın alabilirsiniz.

İŞLEM ONAY EKRANI

Bu aşamada Google hesabımızın şifresini (Tanımladıysak parmak izi) girmemiz gerekiyor. Google Şifrenizi hatırlamıyor yada yanlış biliyorsanız account.google.com adresinden sıfırlama yapabilirsiniz. Biz şifremizi bildiğimiz için girip devam edeceğiz. Devam et düğmesine bastığınız anda satın alma işlemi tamamlanacaktır.

ETKİNLEŞTİRME EKRANI

Yukarıdaki ekranı gördüğünüzde işlem başarılı demektir. Ürününüzün etkinleşmesi bir kaç saniye alacaktır. Ardından One Drive logosu görünür ve güncellemenin 24 saat kadar sürebileceğine dair sizii bilgilendirir. Normal şartlarda anında etkinleşsede, bazı durumlarda 1 gün kadar sürebiliyor. Adamlar işlerini sağlama almışlar. Office uygulamalarını bilgisayarınıza ve mobil cihazınızda indirmeniz için gereken bağlantıları aşağıda vereceğiz.

OFFİCE 365 BİLGİSAYARINIZA İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

OFFİCE 365 ANDROİD İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap