İlginizi Çekebilir

Apple’dan Apple Card Sahiplerine, Daha Çok Apple Ürününü Faizsiz Taksitlendirme Fırsatı!

apple-card

2019 yılında, Apple dijital servis atılımında bulunarak Apple News, Apple TV+ ve Apple Card gibi hizmetlerinin duyurusunu gerçekleştirmişti. Özellikle dApple Card, dijital bankacılığa yeni bir soluk getirdi, çünkü hemen hemen her şeyi Apple Pay uygulamasından yönetebileceğiniz bir kartınız oluyordu.

Apple Card, şuanda sadece ABD’de kullanıma sunuldu, ve Türkiye’de bu hizmeti yakın zamanda göreceğimizi zannetmiyorum.

Bu işi mantıklı bulan Samsung ve Huawei gibi üreticiler de kendi banka kartlarını duyurdular, bu sektörde de rekabet bayağı kızışacağa benziyor.

Her neyse, Apple’ın ABD’deki tüketiciler için sunduğu fırsata dönelim, Aralık 2019’da faizsiz taksit olayı, ilk kez İpod cihazlarda başlamıştı. Apple Store’a giden tüketiciler, amiral gemisi seviyesine yakın performans veren İpod 7. Nesli 24 ay faizsiz taksitlendirebiliyordu. Şimdi ise bu kampanyanın kapsamı genişletiliyor.

Apple, ürün kapsamını genişletecek!

Bloomberg’in aktardığı raporda Apple, kısa bir süre sonra Apple Card sahiplerinin daha çok Apple ürününü faizsiz taksitlendirmeyle satın alabileceklerini söyledi. Ortaya çıkan bu rapor, kullanıcıların İphone, İpad, Mac cihazlar, Apple Pencil, İpad klavye kiti, ve Mac XDR Ekran monitörünü 12 aya kadar; AirPods kulaklık, Homepod hoparlör ve Apple TV ürünlerini ise 6 aya kadar faizsiz taksitlendirebileceğini iddia ediyor.

Apple, bu kampanyasıyla satışlarını arttırmayı hedefliyor!

Apple, bu raporla ilgili bir yorum yapmaktan kaçınıyor ancak Tim Cook, 2020 ilk çeyrek sonuçlarını açıklarken Apple Card’ın taksit imkanlarını genişletmekten bahsetmişti.

Gelen taksit imkanlarıyla Apple ürünlerinin satışları, en azından ABD’de artacaktır, dediğimiz gibi Apple Card’ı şuan sadece ABD’de kullanabiliyorsunuz. Tabi satışların artması, Apple’ın dev yatırım bankası Goldman Sachs ile işbirliğini genişletmesine ve kullanıcıların daha çok fırsattan faydalanmasına da neden olur bizce.

Apple Card’ın hiçbir ücreti yok. Apple, sağladığı düşük faiz oranlarıyla sektörde bu konuda lider olmayı hedefliyor.

Firma kart sahiplerinin faizle birlikte ödeyeceği tutarı hesaplayıp, azkari ödeme tutarını belirliyor ve bu tutarı belirlenen süre içerisinde ödemeniz gerekiyor. Yaptığınız alışverişlerden, harcama yaptığınız sektöre bağlı olarak %1 ile %3 arası geri ödeme alabiliyorsunuz.

Apple Card’a Türkiye’den başvuramıyorsunuz, ABD vatandaşı olmanız ve Apple Pay destekli bir Apple cihaza sahip olmanız gerekiyor. Apple Pay’ı İphone 5 serisi hariç tüm TouchİD ve FaceİD destekli İpad ve İphone’larda kullanabilirsiniz.

Karta başvurmak içinApple Card web sitesini, Apple Pay mobil uygulamasını kullanabilir veya İPad cihazınızdan ayarlar > cüzdan > Apple Pay bölümünden başvurabilirsiniz. Son olarak karta başvurabilmek için 18 yaşını doldurmuş olmanız ve en son İOS sürümüne sahip olmanız gerekiyor.

Geçtiğimiz aylarda Apple Card, ilginç bir konuyla gündeme gelmişti. Apple Card’ı sağlayan Goldman Sachs, erkeklere kadınlardan daha fazla kart limiti çıkarınca hem Apple, hem bankanın kendisi cinsiyetçilikle suçlanıp tepki çekmişti. Hatta Apple’ın kurucu ortağı Steve Wozniak bile, kendisinin kredi kartı limitinin eşinin kredi kartı limitinden 10 kat fazla olduğunu belirtmişti. Apple ise iddialara yanıt olarak: Goldman Sachs, kredi puanınızı, kredi raporunuzu ve Apple Card başvurunuzu incelerken başvurunuzla ilgili rapor ettiğiniz geliri kullanıyor” şeklinde açıklama yapmıştı.

Dev şirketlerin de bankacılık pastasından pay almak istemesi, belki sıradan bankaların da sonunu getirebilir. Gerçi firmalar, bu hizmeti sağlamak için bir bankayla anlaşıyor fakat yine de bu çok mantıksız değil. Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Apple Card’ın ülkemize gelmesi düşük bir ihtimal olsa da, geldiğinde kullanır mıydınız?

https://www.phonearena.com/news/apple-card-holders-can-buy-iPads-airpods-with-monthly-payments_id125153

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap