İlginizi Çekebilir

Huawei Mate 40’ın Önden Görüntüsü Geldi!

mate 40 temsili

Huawei’in birkaç ay içinde duyurması beklenen amiral gemisi Mate 40 Pro ile ilgili yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde bu telefon için olduğu iddia edilen bir ekran koruyucu ortaya çıkmıştı ve bu ekran koruyucuda kamera için her hangi bir delik yoktu. Bu sebepten ötürü ekran altı ön kamera veya kızaklı kamera gibi çözümlerin telefonda yer alabileceği düşünülmüştü. Şimdi ise bir videoda, cihazın render görseli ortaya çıktı ve buradan telefonun delikli kamera dizilişine sahip olacağını anlıyoruz.

Telefonun ön tasarımı, yine bu yıl duyurulan P40 Pro’ya fazlaca benziyor, 2 ön kamera bulunan telefonda ön kameraların yanında bir IR sensörü (kızılötesi) görmekteyiz. Telefonun bu bölümünde bir sensör daha var ancak ne olduğu bilinmiyor.

“Yumruk şeklinde” diyebileceğimiz bu kamera deliğini gösteren videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Telefonun diğer tasarım detaylarına inecek olursak, Huawei Mate 40 Pro’nun arkasında birkaç modeldir gördüğümüz dairesel kamera kurulumunu göreceğiz. Yan tarafta ise fiziksel güç tuşunun üstünde, normalde dokunmatik olan ses tuşlarının artık fiziksel olduğunu fark ediyoruz, yani şirket burada önemli bir iyileştirme yapmış.

Kavisli ekranlar artık sürpriz değil, Samsung sayesinde 6 senedir cebimizdeler. Fakat çerçevenin sağ ve sol kenarlardan inceliği dikkat çekici. Ekranın başlangıç ve bitiş noktasını anlamak için alt çerçeveler biraz kalın, ama bu kalınlık bana fazla gibi geldi. Yan çerçevelerin inceliğine bir şey diyemeyeceğiz.

Huawei Mate 40 ProHuawei Mate 40 ProHuawei Mate 40 ProHuawei Mate 40 Pro

ABD ile Çin arasındaki ticaret savaşı hâlen sürüyor, Tiktok olayından görüyorsunuz. Yani bu telefonda da, son birkaç modelde görmediğimiz gibi Google Play hizmetleri yer almayacak.

Huawei, kendi mobil servislerini (HMS) gittikçe geliştiriyor, bu hızla giderse ekosistem anlamında mükemmel bir alternatif olmaya aday. Peki siz ne düşünüyorsunuz?

https://www.gsmarena.com/huawei_mate_40_pro_renders_arrive_reveal_dual_punch_hole_design_on_the_front-news-44585.php

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap