Xiaomi, Gelirlerinin Yarısını Çin Dışından Elde Ediyor!

xiaomi one cikan

Xiaomi, 6 yıldır teknoloji dünyasında var olan bir firma ve bu kadar kısa bir sürede oldukça başarılı bir konuma ulaştı. Hatta son açıklanan raporlara göre küresel akıllı telefon sevkiyatında kendi ırkından olan Huawei’i de geride bıraktı. Şuanda 90 ülkede resmi olarak faaliyet gösteren Xiaomi, bu ülkelerin yarısında pazar payında ilk 5 üretici içinde yer alıyor.

2019 yılının 3. Çeyreğinde Xiaomi, elde ettiği gelirin yarısını Çin’den, diğer yarısını ise Çin dışı pazarlardan elde etti.

Geçen yıldan bu yana şirketin yılın ilk çeyreğinden 3. Çeyreğine kadar elde ettiği gelir, 10 milyar Dolar’a ulaştı.

Xiaomi de diğer bir çok şirket gibi COVİT 19 virüsü için ülkelerin mücadelelerine destek veriyor. İtalya, İspanya ve Fransa’ya maske yardımı yapan şirket, Avrupa’ya 1 milyon maske teslim edeceğine söz verdi. Xiaomi, geçtiğimiz günlerde Corona Virüs sebebiyle Mi 10 serisinin Hindistan lansmanını ertelemişti.

Xiaomi, bugün yeni amiral gemilerinin küresel lansmanını gerçekleştirdi ve telefonların Avrupa fiyatlarını açıkladı. Şirket büyümesini istikrarlı bir şekilde sürdürüyor.

Xiaomi’nin geleceği hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

https://www.gsmarena.com/xiaomi_gets_half_its_revenues_from_outside_of_china_reaches_10_billion_in_the_q1q3_period-news-42295.php

Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.