İlginizi Çekebilir

Galaxy Watch 3’e Güncelleme!

watch 3

Samsung’un çiçeği burnunda akıllı saati Galaxy Watch 3, bir yazılım güncellemesi aldı. Saatin fabrika sürümünde aktif olmayan VO2 Max ve kan oksijen izleme özellikleri, bu yazılım güncellemesi ile kullanılabilir durumda. Fakat bu özellikler; Cezayir, Angola, Kanada, Fransa, İran, Japonya, Libya, Güney Afrika ve Tayland’taki Watch 3 sahiplerine sunulmuyor.

80MB’lik küçük bir boyuta sahip olan bu güncelleme, koşu sporunuzu izlemek ve analiz etmek için gelişmiş koşu analizi ve uyku düzeninizi takip etmek için uyku puanlama özelliklerini de sizlerin beğenisine sunuyor.

Samsung Galaxy Watch3, ilk yazılım güncellemesiyle VO2 Max ve kan oksijen takibini alıyor

Galaxy Watch 3, kan basıncını ölçmek için bir EKG (Elektrokardiyogram) sensörüne de sahip ancak bu özellik, bazı ülkelerden alınması gereken onaylar sebebiyle henüz etkinleştirilmedi. Gerekli çalışmalar tamamlandığında bu özellikler de güncelleme ile gönderilecek.

Yine Galaxy Watch Active 2’de de EKG sensörü vardı, o da bu süreçten geçmişti.

Samsung Galaxy Watch3, ilk yazılım güncellemesiyle VO2 Max ve kan oksijen takibini alıyor

Dünyanın dört bir yanında ülkeler, Covid 19 ile mücadele ediyor, o yüzden Samsung’un “hocam bizim şu sensörün uygunluğunu onayla” çağrısına hemen cevap vereceklerini düşünmüyoruz, o yüzden saatin bu özelliği alması biraz gecikecektir.

Galaxy Watch 3, Exynos 9110 işlemciden güç alıyor ve Tizen OS 5.5 işletim sistemiyle geliyor. Super AMOLED ekrana sahip saat 1.2 ve 1.4 inçlik ekran boyutlarıyla geliyor ve 40mm ve 45mm boyut seçenekleriyle satılıyor.

https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_watch3_vo2_max_blood_oxygen_software_update-news-44663.php

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap