İlginizi Çekebilir

Realme C12 ile İlgili Bilgiler Geekbench’ten Geldi!

m51

Ortalık, tabiri caizse “orta seviye telefon çöplüğü” dolmaya devam ediyor. Aynı işlemciler, RAM ve kamera seçenekleriyle üreticiler insanların kafasını karıştırmaya devam ederken doğada da teknoloji çöplüğü oluşuyor.

Defalarca söyledim, üreticilerin bu saçma politikalarından vazgeçmesi lazım. En az telefon çıkaran Apple, ve Apple’ı takdir ettiğim birkaç konudan biri bu.

Neyse, Realme C12’ye dönelim. Bir süre önce Realme’nin C serisine yeni bir cihaz ekleyeceğini ve bu cihazın C12 olduğunu öğrenmiştik. Telefon daha önce Tayland, Endonezya, Malezya ve Çin’de çeşitli sertifika süreçlerinden geçti.

RMX2189 kod adına sahip akıllı telefonun şimdiki durağı, bu hafta birkaç telefonu daha gördüğümüz Geekbench oldu. Geekbench verisi, cihazın 3GB RAM, Mediatek Helio P35 işlemci ve Android 10 işletim sistemiyle geleceğini gösteriyor.

Realme C12: GeekBench

Realme C12: BIS

RMX2189 model numarasından BIS (Bureau of Indian Standards) web sitesinde de bahsediliyor. Bu da telefonu Hindistan’da göreceğimizi gösteriyor, ayrıca telefonun Realme C12  olduğu da kesin.

C12, şirketin daha önce duyurduğu C11 ve C15 modellerinin arasında yer alacak. Telefonun diğer özelliklerinden bahsedecek olursak; HD+ çözünürlüğünde damla çentikli bir ekran, 3.5mm jak girişi ve 4G bağlantı desteği tüketicilerin olacak.

Çöp falan dedim de, bu tip telefonlar Hindistan ve Çin gibi ülkelerde büyük ilgi görebiliyor, o yüzden kısa süre içinde raflarda göreceğimizi söyleyebiliriz.

https://www.gsmarena.com/realme_c12_popsup_on_geekbench_with_a_helio_p35_chipset_and_3gb_of_ram-news-44664.php

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap