İlginizi Çekebilir

(GÜNCELLENDİ) ?GALAXY S8 ANDROİD O GÜNCELLEMESİ TÜRKİYE’YE NE ZAMAN GELECEK?

Galaxy S8 Türkiye'de Android Oreo'ya ne zaman yükseltilecek? İşte tahminlerimiz!

Ekran Alıntısı

Bugün itibariyle Samsung, beta kullanıcılarına Android O’nun final sürümünü dağıtmaya başladı. Yarın itibariyle Almanya’daki tüm kullanıcılara dağıtılmaya başlanacak. Ülkemizde güncellemenin ne zaman yayımlanacağını bilmesek de, geçmiş tarihlere bakarak bir kaç yorum yapabiliriz.

Galaxy S7 için Android Nougat güncellemesi Ocak ayı gibi yayımlandı ve 1 ay sonra Türkiye’de kullanıma sunuldu. Aynı şekilde Galaxy S6’ya Şubat sonu gibi gelen güncelleme, Türkiye’de Nisan gibi kullanıma sunuldu. Buraya dikkat edelim, Galaxy Note 3 Temmuz 2015’de Android Lollipop sürümünü almıştı. Galaxy Note 4, Mayıs 2016’da Android Marshmallow sürümünü aldı. Galaxy Note 5 ise Mart 2017’de Android Noogat almıştı. Yani her sene 2 aylık bir ilerleme söz konusu. Bu açıdan düşündüğümüzde Galaxy S8, Mart başına kadar Türkiye’de Android Oreo güncellemesini alacaktır. Ayrıca geçmiş tarihlere baktığımızda bazı güncellemeler, Avrupa ile aynı anda Türkiye’de de yayımlanmıştı. Yani S8 güncellemesi tahminimizden daha erkende gelebilir.

Konuyla ilgili yeni bilgiler olduğunda sizi bilgilendireceğiz.

GÜNCELLEME: tahminlerimiz doğru çıktı ve Avrupa için yayımlanan S8 güncellemesi 5 gün sonra yayımlandı. Kullananlardan yorum bekliyoruz, hayırlı olsun!

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap