İlginizi Çekebilir

Realme C17 Sızıntısı Temel Özellikleri Doğruladı!

realme c17

2018 yılında kurulmasına rağmen kısa sürede en çok satan akıllı telefon üreticileri arasına girmeyi başaran Realme, ülkemizde orta seviye telefonlarıyla tanınsa da yurtdışında daha çeşilti bir ürün ağına sahip. Şirket C15 modeliyle orta seviye e giriş seviyeye yakın kategoride büyük ses getirmişti, şimdi ise giriş seviyesinde C17 ortaya çıktı ve tahminimce bu da  kendi ürün gamında büyük ses getirecek.

Realme C17’yi ilk olarak geçen hafta gördük ve burada telefonun 6GB RAM ve Snapdragon 460 işlemciden güç aldığını öğrendik. Şimdi ise sızdırılan basın görsellerinden telefonun birçok özelliğine ulaşıyoruz.

Realme C17 büyük sızıntısı temel özellikleri doğruladı

O halde bu özelliklere bir bakalım. Realme C17, 6.5 inçlik HD+ çözünürlüklü 90Hz yineleme hızına sahip LCD bir ekranla geliyor. Önde delik içinde 8MP çözünürlüğünde bir selfie kamerası görüyoruz aynı zamanda.

Telefonun arkasında dörtlü kamera kurulumuyla karşılaşıyoruz, kameralar kare biçiminde yerleştirilmiş. 13MP ana kameranın yanında 8MP çözünürlüğünde ultra geniş açı sensörü, 2MP monokrom (siyah beyaz) kamera ve 2MP makro kamerayı görüyoruz. Kameraların yanında bir de parmak izi okuyucu bulunuyor.

Realme C17 büyük sızıntısı temel özellikleri doğruladı

Telefon 128GB dahili depolama alanına sahip, altında 5000mAh’lik bir pil bulunduruyor ve kutusundan da 18W hızlı şarj adaptörüyle çıkıyor. Değerini bilin, bu adaptör S20 FE’nin kutusundan çıkmayacak.

Realme C17, Larcivert ve Göl Yeşili renk seçenekleriyle satışa çıkacak, fiyat dışında ilk kez Realme’den öğreneceğimiz bir şey kalmadı telefonla ilgili.

Realme C17 büyük sızıntısı temel özellikleri doğruladı

Giriş seviye Realme C17’yi beğendiniz mi?

https://www.gsmarena.com/realme_c17_major_leak_confirms_key_specs-news-45258.php

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap