Asus ROG Phone 3, 160Hz’ye Kadar Ekran Yineleme Hızına Ulaşabiliyor!

rog-phone-3

Son yıllarda ekran tazeleme oranlarının yarışmaya başladığı oyuncu donanımları sektöründe, bilgisayarlarda 300Hz’yi bile gördük. Oyuncu telefonlarında henüz o kadar olmasa da, 120Hz gibi değerlerin artık standart olduğuna şahit olduk. Şimdi ise normalde 144Hz olan Asus ROG Phone 3’ün ekranının 160Hz’ye kadar çıkabileceği ortaya çıktı. Telefonda 6.59 inçlik AMOLED bir ekran olduğunu yeri gelmişken belirteyim.

Ne diyorduk, 160Hz’ye kadar ROG Phone 3’ün ekran yineleme hızı çıkabiliyor. XDA-Developers’daki kullanıcılar, ROG Phone 3’ün ekranının 160Hz’de çalışmasını sağlayan Android hata ayılkama komutlarına ulaştılar ve temel Android bilgisine sahip herkes, bu sayede bu gizli özelliği  rahatlıkla günyüzüne çıkartabiliyor.

Bunu etkinleştirmeyi başaran XDA-Developers üyeleri, teknik olarak FPS kilidi açılan oyunların 160FPS verdiğini de doğruladı, yani donanımsal olarak da bu hızı kullanabiliyorsunuz. Ayrıca Mortal Kombat ve Death Trigger 2 gibi oyunlarda da 144FPS alınabiliyor.

Bu 160HZ, tamamen deneysel bir mod ve Asus, ekran panelini bu tazeleme oranı için optimize etmedi. O yüzden bu modu etkinleştirmeniz; performans sorunları, kalibrasyon problemleri, pil tüketiminde aşırı artış ve donanımsal ağırzalar gibi çeşitli sorunlarla karşılaşılmasına neden olabilir. Telefon zaten çok ucuz değil, o yüzden ekranla falan uğraşacağım, ben FPS tutkunuyum diyorsanız sorumluluk size ait, dikkatli olmanızı öneriyorum.

Asus ROG Phone 3 hakkında ne düşünüyorsunuz?

https://www.gsmarena.com/the_asus_rog_phone_3_has_an_accessible_160hz_display_option-news-44474.php

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap