İlginizi Çekebilir

İOS VE SİRİDE GARİP SORUNLAR!

İOS işletim sisteminde tuğaf 2 sorun ortaya çıktı

Ekran Alıntısı
1

Apple’ın İos işletim sistemi, geçen gün çok ilginç sorunlara sahne olmuştu. Bunlar hesap makinesi, klavye yazım hatası gibi hatalardı. Ancak şimdi daha ilginç sorunlar fark ettik.

Engelsiz İphone Google grubunda, dünden itibaren İOS’un son betasıyla ilgili konular açıldı.

Ben gördüğüm sıraya göre söylüyorum ve size bir de uyarı yapıyorum, bu sorunlar yanlızca bir kaç kişide görünüyor olabilir. Yaygınlaşması durumunda Apple, gerekli önlemi alacaktır.

Grup üyelerinden Selçuk Abi, Apple’ın sesli asistanı Siri’ye “bugün hava nasıl?” Diye sormuş ve önceki günün hava durumunu yanıt almış. Yarının hava durumunu sorduğunda ise o günün hava durumunu almış. ÖRN: 06.02.2018 günü için “bugün hava nasıl?” Diye sordunuz, Siri size 5 Şubat’ın hava durumunu söylüyor. Bunun bir tarih hatası olduğunu düşünüyorum.

Bir diğer konuda depolama ile ilgili. Üyelerden Mustafa Abi, Safari’nin boyutunun 3,27GB’ye ulaştığını, tarihçeyi temizlemesine rağmen durumun aynı olduğunu yazmış. Başka uygulamalardada durum böyleymiş. Yani depolama neredeyse dolmuş.

Bazı üyeler böyle bir sorun yaşamadıklarını belirtti. Dediğim gibi bu bir Beta sürümü ve çeşitli sorunlarla karşılaşılabilir. Umarız bu sorunlar, yaygınlaşmadan çözümlenir.

Bir sonraki içeriğimizde görüşmek üzere!

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap