İlginizi Çekebilir

Microsoft, Movial’i Satın Aldı!

Surface Duo

Microsoft, Windows Phone ile mobil alanda kendine yer bulmak istemiş fakat başarılı olamamıştı. Daha sonra şirket, hedefini Android’e çevirdi ve Android için çeşitli yazılımlar üretti. Bunlar arasında telefonunuzla bilgisayarınız arasında iletişimi sağlayan Telefonunuz uygulaması ve Android için Launcher uygulamasını sayabiliriz.

Microsoft, bir süredir Surface Dıo isimli katlanabilir cihazı üzerinde çalışıyor ve bu cihazda Android işletim sistemi de yer alacak. Bu işletim sistemiyle ilgili çalışmaları, üçüncü taraf bir şirket olan Movial’a emanet eden Microsoftt, şimdi bu şirketi kendi bünyesine katmaya hazırlanıyor.

Movial’in Tayvan, ABD ve Romanya’da ofisi bulunuyor.

Konuyla ilgili detayları bilen kişiler, Movial’in Microsoft’un istediği gibi Android geliştirme sürecini tamamladığını söylüyor. Microsoft ise şirketi satın alarak katlanabilir telefonu Surface Dıo’yu satışa sunduktan sonra, bu cihaz ve eğer olursa ileride üretilmesi planlanan ürünler için yazılım geliştirme sürecini sürdürmek istiyor.

Devir işlemlerinin ardından Movial, Finnandia merkezinde bağımsız bir şirket olarak çalışmaya devam edecek. Romanya’daki ofis ise Microsoft’un bölgedeki 4. Ar-Ge merkezi olacak. Bu satın alma, ileride Microsoft’un Android’le ilgili daha fazla çalışma yapmasının önünü açabilir. Tabi Suface Dıo’nun yazılımını görmedeen yorum yapmamız pek doğru olmaz, bakalım ne olacak.

Bu satın alma hakkında ne düşünüyorsunuz?

https://gsmarena.com/microsoft_buys_movial_brings_android_os_development_inhouse_for_surface_duo-news-44140.php

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap