İlginizi Çekebilir

Facebook, Gençler Arasında İlgi Kaybetmeye Başladı!

Facebook'a gençlerin ilgisi azalmaya başladı. Diğer sosyal medya hesaplarının durumu haberimizde!

facebook-digital-art-po-1280x720

Facebook,  dünyada en çok üyesi bulunan sosyal medya platformu. Ancak gençler arasında Facebook, gittikçe ilgi kaybetmeye başladı.

 

Gençlerin ilgisi YouTube’a kayıyor!

 

Facebook’un gençler arasında ilgi kaybetmesinin en önemli nedeni hiç şüphesiz YouTube’dur. YouTuberların chalenc tarzı videolar üretmesi, gençlerin ilgisini çekiyor. Buda gençlerin Facebook’dan uzaklaşmasına neden oluyor.

 

Tabi ki Facebook bu durumdan pek memnun değil. Ancak Instagram’ın kendi bünyesinde olması sebebiyle bu açığı kapatıyor. Kullanıcılar, Facebook yerine Instagram’ı daha aktif kullanıyorlar.

 

Firmanın kullanıcıları Facebook’a bağlama çalışmaları sonuç vermiyor. Hemen aşağıda, yaygın sosyal medya sitelerinin kullanım oranlarını bulacaksınız.

 

    SOSYAL MEDYA KULLANIM ORANLARI

  Facebook’u kullanan kişilerin oranı %51. Bu kullanıcıların yanlızca %10’u Facebook’u diğer hesaplarından daha fazla kullandığını belirtiyor.

  Youtube kullanım oranı %85

  Instagram kullanım oranı %72

  Snapchat kullanım oranı %69

  Twitter %32

  Tumblr %9

Yukarıdada gördüğünüz gibi gençlerin ilgisi YouTube’a kaymaya başlamış. Her 100 kişiden 85’i YouTube, 72’si Instagram, 69’u Snapchat, 32’si Twitter ve 9’u Tumblr kullanıyor.

Yukarıdaki veriler Pew araştırma merkezinden alınmıştır. Techno Voice tarafından doğruluğu garanti edilmemektedir.

Sizce ilginin YouTube gibi sosyal medya hesaplarına kaymasının diğer nedenleri ne olabilir?

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap