Çiftlik Bank Tarafından dolandırılanlar Tekrar Dolandırıldı!

headline.jpg

 

‘Saflık’ deyimi ülkemizde çok farklı kelimelerle yer değiştirirken, ‘3 kuruş için 300 kuruş kaptırmak’ cümleside Çiftlik Bank sayesinde çok yerinde kullanılmaya başladı. Madur olan kullanıcılar, geriye kalan paralarını ikinci bir dolandırıcıya kaptırdı.

1600 kişiyi dolandıran bu dolandırıcılar, ‘Bize 100TL verin, paranızı kurtaralım.’ Gibi cümleler ile insanları kandırmayı başardılar.

İddialara göre bunlar ‘sizin için Uruguay hükumeti ile görüşürüz’ gibi cümlelerle insanların güvenini kazanmışlar.

Anlaşılan vatandaşlarımız dolandırılmayı alışkanlık haline getirmişler. O kadar para sahte çiftliklere gidince kurtarmak istemeleri gayet doğal, fakat bu seferde kalan paranızdan olacaksınız.

Mehmet AYDIN ve kaçırdığı paraların bulunup üyelere teslim edilmesini umuyorum, yoksa Çiftlik Bank tarafından dolandırılanları dolandıranların dolandırdıkları kişileri dolandıranlarıda okuyacağımızı üzğlerek belirtmek istiyorum.

Çevrenizde Çiftlik Bank mağduru varsa, dahada mağdur olmamak için bu tür arama, Mail VS. Her neyse uzak dursunlar.

Çiftlik Bank meselesi iyice trajedik bir hal almaya başladı, işin sonunun ne olacağını hepimiz merak ediyoruz.

Konuyla ilgili Avukat Serdar ÖKTEM’in bazı açıklamaları var, aşağıdan okuyabilirsiniz.

“Paralarını geri alacağız diyenlerin telefonları kapalı. İptal. Yani insanlar arıyor ‘Aradığınız kişiye ulaşılamıyor’ mesajı çıkıyor. İki gün sonra numara tamamen iptal edilmiş vaziyette. Müvekkilim olan şahıslardan bir kaç kişi de bu tür mağduriyetler yaşadılar. Bu mağduriyetler sonucu da mağduriyetlerine bir ek daha yaptılar. Birileri geliyor, 500’er lira para veririsnezi ‘Çiftlik Bank’taki paranızı kurtarabiliriz’ imasıyla kişilerden bir kez daha para alıyor. Çiftlik Bank mağdurlarının toplamda 130 bin kişi olduğunu düşünürsek 1650 sayısı bize düşük gelse de totale bakıldığı zaman çok ciddi rakamlar ortaya çıkıyor. İnternet üzerinden kişi bulunup elden para alınıyor. Yani herhangi bir banka hesabına para yatırma söz konusu değil. Bazı gruplara bizim meslektaşlarımız dahi yazı yazıyor. Şu kadar para verirseniz biz davanızı takip ederiz, Uruguay hükümetiyle görüşürüz gibi saçma sapan gerçeği yansıtmayan… Biz Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde avukatlık yapabiliriz. Dışına çıktığımızda avukatlık yapamayız. İnsanlar bu şekilde de mağdur ediliyor.”

 

Yorum Yap

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap