YouTube’dan Kolayca Video Nasıl İndirilir?

Ekran Alıntısı

 

Techno Voice olarak, güzel rehberlerle hayatınızı kolaylaştırmaya ve eğlencenize eğlence katmaya devam ediyoruz. Bu içeriğimizde ise bilgisayarınızı kullanarak nasıl kolayca video indirebileceğinizi anlatacağız.

İlköncelikle herkesin duymuş olacağı İnternet Download Manager yazılımını indirip kuruyoruz. Dosya katılımsız olduğu için otomatik kurulacaktır.

Uygulama indikten sonra kullandığınız tarayıcıları yeniden başlatmanız gerekiyor. İnternet Download Manager (IDM) ile internet üzerindeki indirme işlemlerinizi daha hızlı yapabilir, yarıda kalan indirmelerinizi devam ettirebilirsiniz. Şimdi asıl konumuz olan YouTube’a gelelim.

Buradan, indirmek istediğimiz videoyu bulup yada aratıp tıklıyoruz.

Videomuz küçük ekrandayken hemen oynatıcının üst kısmında beyaz bir tuş örüyoruz, fakat bunun öncesinde video kalitemizi belirlememiz gerekiyor. Oynatıcı üzerinde bu butonu görebilirsiniz. Ben HD’yi seçtim. Bunu yapmamızın nedeni, IDM yazılımının videoyu YouTube üzerindeki kaliteye göre indiriyor olması.

Şimdi daha demin bahsettiğim oynatıcının hemen üstündeki “bu video dosyasını IDM ile indir” tuşuna basıyoruz.

Burada dosya türleri karşımıza çıkacaktır, ben MP4 seçip devam ediyorum.

Hemen ardından aşağıdakine benzer bir indirme iletişim kutusu bizi karşılayacak.

“indirmeyi başlat” diyoruz ve indirme işlemi başlamış oluyor. Dosyamız, kullanıcı dosyalarımızın içindeki; eğer Windows 10 kullanıcısıysanız indirilenler/videos, eğer Windows 7 kullanıcısıysanız karşıdan yüklemeler/videos klasörüne inecektir. Bu klasörleri sildiyseniz indirilenler ana dizinine veya indirme öncesi seçtiğiniz dizine inecektir.

Videonuz indikten sonra hemen izleyebilirsiniz, iyi seyirler!

Daha fazla böyle rehber hazırlamamızı istiyorsanız yorumlarda belirtmeniz ve bizi takip etmeniz yeterli.

 

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap