İlginizi Çekebilir

Asus ROG Phone 3 NCC’den Geçti, Yeni Bilgiler Var!

rog-phone-3

Asus ROG Phone 3 ile tanışmamıza çok az kaldı. Cihaz 22 Temmuz’da Çin ve Hindistan için tanıtılacak, daha sonra da tüm dünyaya yayılacak. Tahmin edeceğiniz gibi tanıtım tarihi yaklaştıkça cihazla ilgili yeni şeyler öğrenmeye devam ediyoruz, şimdi elimize ulaşan bilgilerin kaynağı ise Tayvan’lı NCC sertifikasından geliyor.

Bu oyun canavarının model numarası NCC’de ASUS_I003D olarak listelendi ve A299-200150U-US model adına sahip, 30W’lık bir şarj cihazıyla birlikte gelecek. Aynı zamanda buradan, pilin 6000Mah olduğuna ve cihazın 512GB dahili hafıza ile geleceğine de ulaşıyoruz.

Daha önce TENAA’da cihazın pili 5800Mah olarak görünmüştü ancak asıl değer dediğimiz gibi 6000Mah. Bunun da önceleri devam eden test sürecinden kaynaklandığını düşünüyoruz.

ROG Phone 3, Qualcomm’un bu hafta duyurduğu, Snapdragon 865’in Ourclock edilmiş sürümü olan 865+’dan güç alacak. TENAA verilerine göre 12GB RAM bu telefonda yer alacak ve Android 10 işletim sistemiyle telefon kutudan çıkacak.

Cihazın ekran tarafına baktığımızda 6.59 inçlik Full HD çözünürlüğe sahip AmOLED bir ekran görüyoruz, bu ekrana gömülü olarak parmak izi okuyucu da cihazda yer alacak.

Kamera tarafında da bildiklerimiz sınırlı. Ön tarafta 1, arka tarafta 3 kamera olduğunu ve arka taraftaki anakameranın 64MP olduğunu niliyoruz. Bunun yanında arkada bulunan kameralardan birisinin de 13MP olduğu bilgisi elimizde var, ancak hangi kamera olduğunu şuanda bilmiyoruz.

*Cihazın TENAA resimleri

Asus ROG Phone 3, 22 Temmuz’da Tayban ve Hindistan için, canlı yayında duyurulacak.

Bu arada aynı gün, Lenovo’nun da oyun telefonunu (Legion Phone) duyuracağını belirtmiş olalım. Yani bu 2 şirketi, dizüstü pazarından sonra telefon pazarında da rekabet ederken göreceğiz. Eğer oyun telefonlarını takip eden bir mobil oyuncuysanız, 22 Temmuz sizin gününüz olacak.

https://www.gsmarena.com/asus_rog_phone_3_passes_through_taiwans_ncc_with_6000_mah_battery_and_512gb_of_storage-news-44219.php

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap