2017 YILINDAN FİRMALARA TAVSİYELER!

indir-4

MERHABALAR HERKESE!

Bugün bu sene bazı saçmalıklar yapmış, ve bunun yüzünden halkın tepkisini çekmiş firmaların, seneye ne yapmamaları gerektiğini yazacağız. Bizi duymazlar belki ama, biz yinede söyleyelim. Bir elin nesi var, iki elin sesi var diyerek, içeriğimize geçelim.

APPLE, SAKIN BİR DAHA EKRANIN ÜSTÜNE ÇENTİK KOYMAK GİBİ BİR HATA YAPMA!

İPHONE X

Çerçevesiz telefon dedin, önümüze çentiği getirdin. Hoş oldu mu? Olmadı. Bizden sana tavsiye, üstte düzgün bir boşluk olsun, aşağıya ne yaparsan yap. Ya da ahize ve ön kamerayı ekranın içine gömmeyi deneyebilirsin! Birde XİAOMİ gibi bunları aşağıya koyma gibi bir şansında var.

SAMSUNG, NASIL YAPIYORSAN YAP, EKRANA GÖMÜLÜ PARMAK İZİ TARAYICIYI GETİR!

S8
Yıllardır üstünde çalışıyorsun biliyoruz, artık parmak izi tarayıcıyı ekrana göm istiyoruz! Herşeyiyle güzel bir ürün yaptın ama, parmak izi tarayıcının yeri olmamış. Umarım bizi dikkate alırsın! İki seçeneğin daha var, home tuşunu geri getirmek ve ya parmak izi okuyucuyu kaldırıp yerine biyometrik sensör getirmek. Tercih senin!

BİR ŞEY DAHA VAR, SAKIN AMA SAKIN APPLE’A UYMA

Geçen gün bir sızıntı gördük. S9’da tek S9+da ise çift kamera bulunduracakmışsın. Umarım başlamamışsındır, başlamışsanda iptal etmen yararına olacaktır. O kadar müşterinin tepkisini toplamak istemezsin!

LG, AZICIK DAHA BEKLESEN NE OLURDU SANKİ?

G6

Satış rakamlarında diğer firmaları yakalamak ve hatanı telafi etmek istedin. Fakat 2 ay daha beklemen sana fazla bir şey kaybettirmeyecekti. Eski nesil donanım kullanırsan kullanıcıların seni tercih etmez. Hele benzer fiyatlarda Huavei P10 varken! Bir dahaki sefere hesabını iyi yap olur mu?

MİCROSOFT, BECEREMEYECEĞİN İŞE GİRMEYECEKTİN!

WP

Windows mobil projesine bu kadar yoğunlaşman büyük cesaret doğrusu. Satışların kötü olmasına, işletim sisteminin kullanım oranının düşmeye başlamasına rağmen platformu geliştirmek için büyük çaba sarfettin. Ancak önce geliştiricileri kendine çekseydin, belki daha başarılı olabilirdin. Ama sen, hazır uygulama yapma projelerinle yeni geliştiriciler toplamayı tercih ettin. Var olan geliştiriciler için hiç bir şey yapmadın. Şimdi senden tüm Windows cihazlarımızla eş zamanlı olacak, gerçekten universal bir akıllı telefon istiyoruz. Artık ismini Surface mi yaparsın, Lumiamı yaparsın, yoksa mumyamı yaparsın o sana kalmış. Ama bir şey yapacaksan çok iyi yap!

Eh, şuan aklıma söyleyecek fazla bir şey gelmiyor. Gelirse ben yine size iletirim!

Birazcık eğlenceli bir dil ile firmaların bu yıl yaptığı hataları değerlendirdik. Kendinize iyi bakın!

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap