İlginizi Çekebilir

Realme 6 Pro Yazılım Güncellemesi Aldı!

realme 6 pro

Android tarafında yazılım güncellemeleri her zaman bir sorun oluşturuyor. Son zamanlarda firmalar, bu işi biraz daha önemsiyor ancak yine de bu gayretler pek yeterli değil.

Bildiğiniz gibi Realme, geçtiğimiz haftalarda yeni orta seviye akıllı telefonu 6 Pro’nun duyurusunu yapmıştı. Cihaz orta seviyenin en başarılı akıllı telefonlarından biri ve ilk güncellemesini aldı.

Yaklaşık 330MB boyutunda olan güncellemenin sürüm numarası RMX2061_11_A.11 ve 5 Mart’ta yayımlanan Android Mart 2020 güvenlik yamasıyla geliyor, ayrıca Soloop video düzenleme uygulamasını içeriyor.

Yeni güncelleme bunların yanında birkaç hata düzeltmesiyle beraber sunuluyor. Ek olarak, 3. Taraf uygulamalarla 720P canlı yayın yapabilirsiniz. Tam değişiklik günlüğü için aşağıdaki fotoğrafa göz atabilirsiniz.

Realme 6 Pro güncelleme günlüğü

Bunun yanında Realme 2 Pro da 660MB’ye yakın bir güncelleme aldı. Güncelleme, bu cihaza da Mart ayı güvenlik yamasını getirirken yurtdışında hizmet veren 2 operatör için VoWiFi de kullanılabilir oldu.

Realme 2 Pro ve 6 Pro güncellemeleri birkaç hafta içerisinde tüm ülkelere gelmiş olacaktır. Güncellemeyi belirli aralıklarla ayarlar > yazılım güncelleme bölümünden kontrol edebilirsiniz. Cihaz henüz ülkemizde satışa çıkmadı fakat bir şekilde elde ettiysenisz fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

Realme 6 Pro özellikleri

6.6 inçlik 1080 x 2400 çözünürlüklü 90Hz ekran tazeleme oranına sahip cihaza 2 x 2.3GHz Kryo 465 A76 + 6 x 1.8GHz Kryo 465 A55 çekirdeklerini içeren Qualcomm’un Snapdragon 720G işlemcisi güç veriyor. 6GB ve 8GB LPGDDR4x RAM seçenekleriyle gelen cihaz 64 ve 128GB depolama seçeneklerini sunuyor.

Cihazın arka tarafında 64MP F/1.8 diyafram açıklığına sahip 1 ana kamera, 8MP 119 Derece ultra geniş açı kamera, 12MP çözünürlüğünde Telefoto kamera ve 2MP makro kamera bulunuyor. Ön tarafta ise 16MP çözünürlüğünde F/2.0 diyafram açıklıına sahip bir ön kamera ve 8MP 105 Derece Ultra geniş açıikinci bir kamera yer alıyor, cihaz nokta çentik ile geliyor. İkinci kamera ise F/2.2 diyafram değerini taşıyor. Son olarak ürünün Android 10 ile kutudan çıktığını belirtelim.

Cihaz, yaklaşık 239USD fiyat ile Hindistan ve Çin’de satışa sunulmuştu.

https://www.gsmarena.com/realme_6_pro_2_pro_software_update-news-42043.php

Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.