ZTE Axon 20 5G’nin Kamerası, Bizzat Şirketten Açıklandı!

axon 20 5g

Her ne kadar adını çok fazla duymasak da önemli bir üretici ZTE. Şirket belli aralıklarla çeşitli amiral gemilerinin duyurusunu da yapıyor.

İşte Axon 20 5G de şirketin yeni amiral gemisi olacak. Bildiğimiz kadarıyla bu telefon, ekran altı selfie kamerasına sahip ilk akıllı telefon olacak ve bu resmi görüntü ve render fotoğrafları ile destekleniyor.

Axon 20 5G’de 64MP’lik bir ana kameraa bulunuyor. Şirketin Tüketici Deneyimleri ve Strateji Geliştirme Başkanı Qianhao Lv, bu kamera ile çekilen örnek bir fotoğraf paylaştı. Fotoğrafta bulutlar ve bir binanın yansımasıyla beraber, güzel bir şekilde gün batımını görüyoruz.

Tabii yayımlanan bu fotoğraf, internet ortamına aktarılınca biraz kırpıldı ama bu haliyle bile kameranın iyi bir şeyler sunacağı anlaşılıyor.

ZTE Axon 20 5G'den kamera örneği

Bu fotoğrafta dinamik aralık oldukça iyi. Binaların hemen önündeki gölgeleri göremeseniz de, zemine karşı güzel bir siluet oluşturuyor. Gökyüzü mavisinde bir takım “bozukluklar” var fakat bu, fotoğrafın kalitesi düşürüldüğü için olabilir.

Qianhao, Axon 20 5G’nin otoportre yeteneklerinin harika olacağını söylüyor ve ekran altı selfie kamerasına atıfta bulunuyor.

ZTE Axon 20 5G, en son resmi posterde üç yeni renkte görünüyor

ZTE’nin bu amiral gemisi benzeri akıllı telefonu, 6.92 inçlik Full HD+ OLED bir ekrana sahip olacak. Bu ekranda, ekran altı parmak izi sensörü ve ekran altı 32MP ön kamera da yer alacak.

Axon 20 5G, 12GB’ye kadar RAM ve 256GB’ye kadar dahili hafıza seçeneğiyle gelecek. Telefon, hızlı şarj destekli 4120mAh bataryadan beslenecek. Ayrıca Snapdragon 765G işlemcinin cihazda yer alması bekleniyor.

Diğer tüm detaylar, 1 Eylül’de gerçekleşecek tanıtım etkinliğinde şirket tarafından açıklanacak.

ZTE Axon 20 5G hakkında ne düşünüyorsunuz?

https://www.gsmarena.com/zte_axon_20_5g_camera_sample_teased_by_company_exec-news-44945.php

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap