Apple gibi Samsung, Google, LG ve Sony de mi telefonları bilerek yavaşlatıyor?


Apple’ın inanılması güç cihazları yavaşlatıyoruz açıklaması, ciddi anlamda işleri karıştırdı. Şirket hakkında kötü haberler ardı ardına geliyor iken bir yenisi daha eklenmiş ve HTC ile Motorola gibi büyük rakiplerinin de şirkete gönderme yaptıklarını belirtmiştik. Bu iki teknoloji devi de yaptıkları açıklamada cihazlarının hiçbir şekilde yavaşlatılmadıklarını söylemişlerdi. Şimdi ise akıllara diğer firmaların ne yaptığı sorusu geldi.

Apple hariç diğer firmaların telefonları yavaşlıyor mu?

Dünyaca ünlü teknoloji platformu Phandriod da bu sorunun cevabını aramış olacak ki firmaların tek tek kapısını çalmış. Google, Samsung, LG ve Sony’e giden editörler, Apple’ın yaptığı açıklamayı ve onların ne yaptıklarını sormuş. Fakat maalesef aradıkları cevapları bulamamışlar. Çünkü Samsung dışında diğer firmalar soruların hepsini cevapsız bırakmışlar. Samsung da sadece araştırmaların devam ettiğini, henüz açıklama yapmak için erken olduğunu belirtmiş. Yani HTC ve Motorola hariç diğer hiçbir telefon üreticisi firma net bilgi vermemiş. Bakalım yakın zamanda şirketler bu olayla ilgili kesin bir açıklama yapacaklar mı bekleyip göreceğiz. Lakin görünen o ki 2018 yılı Apple için bir hayli sıkıntılı geçecek gibi.

Technolabs

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

Adım onur. 26 Haziran 2000 tarihinde doğdum. 8. Sınıftan itibaren oyunlar, teknoloji, VB. dallar ile ilgiliyim. Kendime ait bir Youtube kanalım, bir Twitter hesabım, bir Facebook hesabım, ve 2 adet yazı yazdığım sayfam var. Tabi bir sayfa bu sitenin kurucusuna aittir.

Yorum Yap