Xiaomi’nin En Yeni Oyun Telefonu Avrupa’da Satışa Çıkıyor!

black shark 3

Xiaomi, önümüzdeki hafta en üst düzey oyun telefonu olan Black Shark 3’ü Avrupa’da piyasaya sürecek. Black Shark 3 ve onun abisi Black Shark 3 Pro, Şubat ayında Çin’de satışa sunulmuştu. Şimdi cihazların yeni durağı, 8 Mayıs’ta Avrupa!

Xiaomi’nin bu canavarları, sadece çok güçlü oyun telefonları değil, aynı zamanda yeni bağlantı teknolojisi 5G’yi de destekliyorlar. Bu kadar güzel şeyin üstüne bir de diğer amiral gemilerinden daha ucuz olduğunu eklersek, yapbozu güzel bir parçayla tamamladık demektir.

Ne bu telefonları övgüye değer yapan diyecekseniz, şimdi teknik özelliklere bir göz atalım. Her 2 Black Shark 3 modelinde de 8GB RAM ve 128GB dahili hafıza bulunuyor, cihazlar, Qualcomm’un 2020’nin en güçlü işlemcisi Snapdragon 865’ten güç alıyor.

Cihazların kameralarına baktığımızda, ana modelle Pro model arasında kamera açısından bir fark olmadığını görüyor ve seviniyoruz:(. Her 2 telefonda da 64MP ana kamera, 13MP geniş açı kamerası ve 5MP derinlik sensörünü içeren üçlü kamera kurulumu yer alıyor.

Black Shark 3 ve 3 Pro arasındaki farklar ekran boyutu, batarya kapasitesi ve ekran çözünürlüğü. Black Shark 3, 6.7 inçlik full HD+ çözünürlükte bir ekran ile geliyor ve 4720mAh bataryaya sahip. Black Shark 3 Pro ise 7.1 inçlik 1440P çözünürlüünde bir ekran ve daha büyük 5000mAh’lik bir pil ile karşımıza çıkıyor.

Cihazların Avrupa’da nasıl fiyatlandırılacağı henüz belli değil. Cihazların Çin’deki fiyatları EURO’ya çevrildiğinde Black Shark 3 için yaklaşık 450 EURO, Black Shark 3 Pro için de yaklaşık 600EURO gibi bir fiyat çıkıyor, ancak bu fiyatların biraz daha üstünde de gelebilirler. Bu telefonları Türkiye’de de görmeyi diliyoruz.

Bu akıllı telefonlar Türkiye’de satışa çıksa satın alır mısınız?

https://www.phonearena.com/news/Black-Shark-3-launch-Europe_id124301

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap