Xiaomi Mİ 10T ve Mi 10T Pro’nun Neredeyse Tüm Özellikleri Sızdırıldı!

mi10 t temsili

Xiaomi, Ağustos ayında Mİ 10 Ultra ile mükemmel bir çıkış yakalasa da yeni telefonları için çalışmayı sürdürüyor, şirketten 30 Eylül’de duyurusunu göreceğimiz yeni cihazlar ise Mi 10T, Mi 10T Pro ve Mi 10T Lite olacak.

Lite modeli hakkında mükemmel derecede bilgi sahibi değiliz fakat diğer 2 modelle ilgili artık çoğu şeyi biliyoruz. Daha önce de duyduğumuz gibi Mi 10T ve Mi 10T Pro arasındaki en önemli fark arkadaki kamerada olacak, Mi 10T, 64MP’lik bir ana sensör ile gelirken Mi 10T Pro, 108MP’lik bir ana kamera ile gelecek.

Bunun dışında, bu telefonları birbirinden ayıran tek şey Mi 10 Pro’nun diğer cihazlardaki maksimum 128GB hafızanın yanında, 256GB dahili hafıza seçeneğinin de sunulacak olması.

Xiaomi Mi 10T serisi sızdırılan teknik özellikler sayfasıXiaomi Mi 10T serisi sızdırılan teknik özellikler sayfası

*Mi 10T ve Mi 10T Pro sızdırılan teknik özellikleri gösteren sayfa

Şimdi, Mi 10T ve Mi 10T Pro’nun diğer özelliklerini kısaca özetleyelim. 2 telefon da, bazı pazarlarda 5G desteğiyle satılacak. Qualcomm’un Snapdragon 865 işlemcisinden güç alacak Mi 10T ve Mi 10T Pro, 8GB RAM ve UFS 3.1 depolama teknolojisine sahip 256GB’a kadar dahili hafıza ile gelecek.

Ekrana baktığımızda 6.67 inçlik LCD bir panel görüyoruz, bu panel 1080p çözünürlüğünde ve 20/9 e en – boy oranına sahip. Maalesef LCD ekrandan ötürü bu 2 telefonda ekrandan parmak izi sensörü yerine güç tuşuna entegre parmak izi sensörü kullanılacak. Ekranla ilgili söyleyeceğimiz son şey, 144Hz yineleme hızı.

Hem Xiaomi Mi 10T hem de Mi 10T Pro, 33W hızlı şarj destekli 5000mAh pille gelecek, Mi 10 Ultra’daki 120W’ın yanında neredeyse hızlı şarj değilmiş gibi görünüyor öyle değil mi?

Telefonlar güncel teknolojiler olan Bluetooth 5.1 ve Wi-Fi 6 (811 O) özellikleriyle gelecek, bunların yanında bir IR blaster (kızıl ötesi sensör) de yer alacak. Her yazımda artık unutsak iyi olur dediğim 3.5mm jak girişi ise Xiaomi’nin yeni canavarlarında yer bulamayacak.

Xiaomi Mi 10T Pro ve Xiaomi Mi 10T yorumları

Fiyat konusuna geldiğimizde ise doğrulanmış bir bilgi yok, farklı kaynaklar 550 EURO ile 700 EURO arası fiyatlardan bahsediyor. Tabii telefonları görmemize sadece 2 gün kaldı, o yüzden biraz daha sabır.

Mi 10T serisinin Avrupa’ya geleceğini biliyoruz, bunun yanında Türkiye de dahil diğer pazarlarda satışa sunulması bekleniyor. Mi 10 Ultra’yı getir bunu getirme Xiaomi, D. Peki siz bu telefonlar hakkında ne düşünüyorsunuz?

https://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_10t_specs_sheet_leak_in_full_reveal_the_difference_between_vanilla_and_pro-news-45507.php

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap