Apple, Hatalı Üretilen İphone 8’leri Ücretsiz Tamir Edecek!

Apple-finds-a-defect-in-a-small-percentage-of-iPhone-8-logic-boards-offers-free-repair

Apple İphone cihazlar, İOS tabanlı yazılım sorunlarıyla sıkça gündeme gelsede donanımsal olaraktaa bazı sorunlarla karşılaşılabiliyor. İphone 8 modellerinin küçük bir bölümünde karşılaşılan bir üretim sorunu, Apple tarafından ücretsiz tamir edilecek.

Hatalı cihazlarda rastgele yeniden başlatmalar, donmalar ve ön yüklemede hatalar görülüyor. Cihazınızın ücretsiz tamiri için vereceğimiz bağlantıdan seri numaranızı ve istenen bilgileri Apple’a bildirmeniz gerekiyor. Seri numarasını öğrenmek için ayarlar > genel > cihaz hakkında bölümünü takip edin.

Dikkat!

Etkilenen modeller Eylül 2017 ile Mart 2018 tarihleri arasında ABD, Japonya, Yeni Zelanda, Hindistan, Çin, Avustralya, Hong Kong ve Makao ‘da satıldı. Eğer cihazı yurtdışından getirme yoluyla aldıysanız buprogramdan yararlanamayabilirsiniz. Cihazınızın faturasıyla birlikte Apple Store’a gitmeniz gerekiyor. Cihazınızdaki tüm cerileri yedekleyip, İphone’umu bulu kapatın ve Apple kimliğinizden çıkış yapıp cihazı sıfırlayın. Eğer cihazınızda başka birr donanım ağırzası (sizden kaynaklanan) varsa, önceliğin bu hasarın tamiri olduğunu ve ücret ödemeniz gerektiğini unutmayın. Belirtilen hata saadece İphone 8 modelinde görünmektedir. İphone 8+ ve İphone X modellerini kapsamamaktadır.

Apple’ın sağladığı teknik destek hakkında ne düşünüyor sunuz?

 

DESTEK BAĞLANTISINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

 

KAYNAK: https://www.phonearena.com/news/Apple-finds-a-defect-in-a-small-percentage-of-iPhone-8-logic-boards_id108383

 

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap