Switch’in yeni sistem güncellemesi 6.0.0 yayınlandı!


Nintendo, Switch için yeni sistem yazılımı güncellemesi 6.0.0’ı yayınladı.
Güncelleme notları:

Nintendo Switch Online özellikleri ve işlevleri eklendi:

Veri Kaydı Bulut Yedekleme

– Uyumlu oyunları yedeklemek için internet bağlantınızı kullanın.
– Bazı oyunlar Veri Kaydı Bulut ile uyumlu değildir.
– Verileri kaydetmek veya önceki bir yedeği indirmek için Sistem Ayarları> Veri Yönetimi> Veri Kaydı Bulut Yedekleme seçeneğine gidin.
– Online oyun oynamak için Nintendo Switch Online aboneliği ve Nintendo Hesabı gereklidir. Tüm ülkelerde mevcut değildir.
Aşağıdaki sistem işlevsellikleri eklendi:
– Desteklenen sosyal ağ servislerinde bir kerede en fazla dört Albüm ekran görüntüsü yükleyebilirsiniz ve bir kerede yalnızca bir video çekilebilir.
– Kullanıcınız için altı yeni Captain Toad ikonundan birini seçebilirsiniz. Kullanıcı ikonunu düzenlemek için Sayfam’a gidin.
– Dijital yazılımlarınızı ve içeriğinizi Nintendo Hesabınızı bağlayarak birincil olmayan konsollarda oynayabilirsiniz. “Etkin konsol” terimi Nintendo eShop üzerinde “birincil konsol” olarak yeniden adlandırıldı. Yazılımın çoklu konsollarda oynatılmasında bazı kısıtlamalar vardır.

– Nintendo Switch haberlerinin görüntülenmesi ebeveyn denetimi ayarları için sınırlandırıldı. Bu değişiklik versiyon 6.0.0 güncellemesinden sonraki haberler için geçerli.

– USB klavyenin düzenini istediğiniz dile göre değiştirebilirsiniz. Dili değiştirmek için Sistem Ayarları> Sistem> USB Klavye’ye gidin.
Aşağıdaki sistem işlevselliği kaldırıldı:

– Sistem güncellemesini yükledikten sonra, Nintendo hesabınızı Nintendo Switch kullanıcı hesabınızdan bağlantısını kaldırmak mümkün olmayacak.
Kullanıcının deneyimini geliştirmek için genel sistem stabilite iyileştirmeleri:

– Nintendo tarafından lisanslanan kontrolcü için uyumluluk geliştirmeleri yapıldı.

Nintendo

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

Adım onur. 26 Haziran 2000 tarihinde doğdum. 8. Sınıftan itibaren oyunlar, teknoloji, VB. dallar ile ilgiliyim. Kendime ait bir Youtube kanalım, bir Twitter hesabım, bir Facebook hesabım, ve 2 adet yazı yazdığım sayfam var. Tabi bir sayfa bu sitenin kurucusuna aittir.

Yorum Yap