Xbox Series X’in Smart Delivery özelliği hakkında detaylar paylaşıldı!

Xbox Series X

Microsoft, Xbox Series X’in Smart Delivery özelliği hakkında detaylar paylaştı.
Xbox Series X Smart Delivery kısaca şöyle:
Diyelim ki Xbox One için bir oyun aldınız, Ama oyun Xbox Series X’te de çalışıyor. O oyunu sadece bir kere satın alıyorsunuz, Xbox One’da oynuyorsanız Xbox One sürümünü tesbit ediyor, Series X’te oynayacaksanız Series X sürümünü tesbit ediyor. Güncelleme yapması gerekiyorsa da otomatik olarak güncelleştiriyor. Xbox One’da oynadığınız oyunu Series X’te oynarken oyuna baştan başlamak zorunda da kalmıyorsunuz. Kayıt dosyalarınız otomatik olarak aktarılıyor.
İlk olarak Halo Infinite ile beraber bu özellik kullanılacak, Sonraki Microsoft oyunlarında da standart haline gelecek.
Eğer isterlerse diğer geliştiriciler de bu özelliği oyunlarına entegre edebilecek.
Az önce benim yazımdan okuduğunuz açıklamaları anlamadıysanız bir de Microsoft’tan abilerimiz ablalarımız anlatsınlar.
Gears 5 – Eğer Gears 5’e sahipseniz veya Xbox Game Pass üzerinden oynuyorsanız Xbox Series X çıktığında ilk günden yeni nesil için özel optimize edilmiş versiyonunu ek ücret ödemeden indirebileceksiniz.

Halo Infinite – Halo Infinite noel döneminde Xbox Series X ve Xbox One için çıktığında bir kez satın alarak iki versiyona da erişebileceksiniz. Örneğin evinizde salonunuzda Xbox Series X üzerinden; yatak odanızda ve ofisinizde Xbox One üzerinden oynayabileceksiniz.
Cyberpunk 2077 – Bazı yeni ve mevcut oyunlar Xbox Series X çıktıktan sonra yeni nesil için özel optimize edilecek. Örneğin Cyberpunk 2077 Xbox One versiyonunu satın aldığınızda 17 Eylül itibarıyla oyunu oynayabileceksiniz. Noel döneminde Xbox Series X’in satın aldığınızda uyumluluk modu ile oyunu oynayabileceksiniz. Daha sonra CD Projekt RED Cyberpunk 2077’yi Xbox Series X için optimize edilmiştir versiyonunu yayınladığında bu versiyona da ücretsiz olarak erişebileceksiniz.
Ayrıca Xbox One üzerinde kaydetmiş olduğunuz ilerleme Xbox Series X’e aktarılacak ve Xbox Game Pass oyunları da desteklenecek.
Aşağıdaki listedeki oyunlar Xbox Series X için optimize edilmiş ve Akıllı Teslimat özelliğini destekliyor olacak. Konsol çıkana kadar ve çıktıktan sonra da bu listeye daha çok fazla oyun eklenecek.
Assassin’s Creed Valhalla (Ubisoft)
Call of the Sea (Raw Fury)
Chorus (Deep Silver)
Cyberpunk 2077 (CD Projekt RED)
Destiny 2 (Bungie)
DIRT 5 (Codemasters)
Gears 5 (Microsoft)
Halo Infinite (Microsoft)
Metal: Hellsinger (Funcom)
Scarlet Nexus (Bandai Namco)
Second Extinction (Systemic Reaction)
The Ascent (Circle Entertainment)
Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 (Paradox Interactive)
Yakuza: Like a Dragon (Sega)

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

Adım onur. 26 Haziran 2000 tarihinde doğdum. 8. Sınıftan itibaren oyunlar, teknoloji, VB. dallar ile ilgiliyim. Kendime ait bir Youtube kanalım, bir Twitter hesabım, bir Facebook hesabım, ve 2 adet yazı yazdığım sayfam var. Tabi bir sayfa bu sitenin kurucusuna aittir.

Yorum Yap