Huawei MatePad 10.8 Özellikleri ve Lansman Tarihi Ortaya Çıktı!

matepad 10.8

JD.com’da Huawei’in MatePad M6 modeline selef olacak MatePad 10.8 özellikleri ortaya çıktı. Tabletin Fiyatı ise yaklaşık 330USD olarak görünüyor.

Gelen bu bilgilerde MatePad 10.8’in 6GB RAM ve 64GB dahili hafıza içerdiğini görüyoruz, ayrıca MatePad Pro’da gördüğümüz Kirin 90 işlemcisi, bu tablete güç verecek.

MatePad M6’da 4GB RAM vardı, ama bu özelliklerden görüyoruz ki tek iyileştirme RAM’de değil.

Adından da anlaşılacağı üzere MatePad 10.8, 10.8 inçlik bir Amoled ekrana sahip. Bu ekranın çözünürlüğünün ise 2560 x 1600 piksel olması bekleniyor.

MatePad 10.8’in bir klavye aksesuarı da olacak. Tabletin pil kapasitesi ise MatePad M6 ile aynı, 7500mAh.

Ses kısmına geldiğimizde tablette Harman Kardon ses sistemine sahip 4 hoparlör görüyoruz, ek olarak Huawei’in kendi ses teknolojisi olan Huawei Histen 6.1 de cihazda yer alıyor.

Huawei MatePad 10.8 kısaca JD.com'da göründü

Bağlantı teknolojilerinde Wi-Fi 6 ve NFC’nin yer aldığı tabletin, muhtemelen 5G’li bir sürümü de olacak. M6 modelinde 8.4 inçlik ekran boyutu seçeneği vardı ancak bu model için böyle bir seçenek yok.

Huawei MatePad 10.8, yarından itibaren JD.com’da siparişe açılacak, gönderimler ise 13 Ağustos’ta başlayacak.

Huawei’in satışa çıkması beklenen diğer cihazları da var. Bunlar; yeni MateBook D 15 Ryzen Edition, bir TalkBand B6 spor takip cihazı ve Kids Watch 4X olacak. Ayrıca yine ortaya çıkan bir sızıntı, 10.4 inçlik 2000 x 1200 piksel çözünürlüğe sahip, Huawei Tab C5 10’u da bize gösterdi.

Android tablet pazarı hakkında ne düşünüyorsunuz?

https://www.gsmarena.com/huawei_matepad_108_shows_up_on_jd_with_specs_price_and_launch_date-news-44502.php

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap