Windows 10’a “October Update” Güncellemesi Geliyor!

windows-10a-october-2018-update-geliyor

Yayımlandığı günden bu yana çeşitli yükseltmeler ile geliştirilen Windows 10’a yeni bir güncelleme geliyor. October Update adıyla gelecek güncelleme performans ağırlıklı olacak.

En son güncelleme, Nisan 2018’de yayımlandı, şimdiki güncelleme ise adındanda anlaşılacağı üzere Ekim ayında yayımlanacak.

Güncellemeyle birlikte gelen en büyük yenilik Your Phone olacak. Aslında şuanda kullanılabilen Your phone uygulamasında, sadece telefonunuzda çektiğiniz fotoğrafları görebiliyorsunuz. October Update ile çağrı alıp gönderebilecek ve kısa mesajlarınızı görüntüleyip yanıtlayabileceksiniz. Microsoft, bu özelliklerin dahada artabileceğini belirtiyor. Yeni güncellemenin sürüm numarası 1809 olacak fakat bu her cihazda aynı olmayacak. Örnek olarak Xbox One S cihazında güncellemenin yapı numarası 1810 olacak.

Bu güncellemeyle en çok beklenen karanlık Windows gezgini teması ve Sets (sekmeli Windows görünümü) özellikleride kullanıma sunulacak. Son Insider sürümünde nihayi şeklini alan bu özellik Ekim güncellemesi ile tüm kullanıcılara açık olacak. Fakat bu özellik, myuhtemelen bir sonraki büyük güncelleme olan (kod adı 19H1) ile kullanıma açılacak gibi duruyor.

Microsoft, yaptığı bir diğer açıklamada Windows 10 çalıştıran cihaz sayısının 700 milyona ulaştığını söyledi.

Eğer Insider programına dahilseniz, Ekim 2018 güncellemesinin dağıtımına başlamadan Eylül ayında üretici sürümünü test edebileceksiniz.

KAYNAĞI GÖRÜNTÜLE
Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap