İlginizi Çekebilir

Video oyunu bağımlılığı resmi olarak hastalık kabul edildi!

Dünya Sağlık Örgütü resmi açıklama yaptı.
Dünya Sağlık Örgütü, çok fazla video oyunu oynamanın zihinsel bir hastalık olduğunu kabul etti. New Scientist’in yayınladığı resmi makaleye göre Dünya Sağlık Örgütü, video oyunları başında çok zaman geçiren insanların veya sürekli oyun oynamak isteyen insanların video oyunu bağımlısı olduğunu ve bunun zihinsel bir hastalık olduğunu resmi olarak kabul etti. “Resmi” dememizin sebebi ise, son olarak 1990 yılında güncellenen Uluslararası Hastalıkları Sınıflandırma’nın 2018’de yayınlanacak olan yeni kitağçığının içerisinde video oyunu bağımlılığı ve tedavi yöntemleri de yer alacak.
Video oyunu bağımlılığı resmi olarak hastalık kabul edildi
Uluslararası Hastalıkları Sınıflandırma kitapçığının içerisine eklenecek olan video oyunları bağımlılığı için tedavi yöntemleri de kitapta yer alacak. (Lütfen daha çok oyun olsun) Bu bağımlılığın derecesi ve hatta doktor tarafından yazılacak olan reçetesi de olacak. (Reçete ile oyun dönemi) Dünya Sağlık Örgütü’nün bile dünya çapında yaşanan olaylar arasından video oyunlarına el atması, fazlasıyla saçma. Tabi ki biz böyle kararlara alışığız. Bakalım 2018’den sonra “Video oyunları bağımlılığı” için neler yapacaklar.

MK

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Adım onur. 26 Haziran 2000 tarihinde doğdum. 8. Sınıftan itibaren oyunlar, teknoloji, VB. dallar ile ilgiliyim. Kendime ait bir Youtube kanalım, bir Twitter hesabım, bir Facebook hesabım, ve 2 adet yazı yazdığım sayfam var. Tabi bir sayfa bu sitenin kurucusuna aittir.

Yorum Yap