Uyarı Gelmeyenler İçin Android’de YouTube Gece Modu Nasıl Etkinleştirilir?

Ekran Alıntısı

Günümüzde gece modu, tüm mobil kullanıcılar için önem arz ediyor. İlk başta Twitter, Skype gibi uygulamalar karanlık temayı sunmaya başladı. Daha sonra diğer uygulamalarda yavaş yavaş yayımlamaya başladı.

Google, YouTube için gece modunu ilk olarak Mart ayında İOS için kullanıma sunmuştu. Şimdi ise bu mod, yavaş yavaş Android cihazlara gelmeye başladı. Normalde uyarıyla gönderilmeye başlandığı söylenen bu modu aşağıdaki yöntemle rahatça açabilirsiniz.

İlk öncelikle YouTube ana sayfasından hesap resminize dokunun.

Daha sonra gelen ekrandan “Ayarlar”‘a dokunun.

Gelen ekranda “Genel”‘e dokunun.

Gelen ekranda “Koyu Mod” seçeneğini aktif edin ve artık gözünüz yorulmadan uygulamayı kullanabilirsiniz.

Gece modu, WhatsAPP ve Facebook gibi uygulamalar içinde bekleniyor. Özellikle OLED ve AMOLED ekranlarda oldukça büyük bir pil performansı sağlıyor. Bizde Techno Voice olarak kullanıcılarımızı düşünerek Mart ayında gece modunu kullanıma sunmuştuk. Sizde hangi uygulamalarda gece modu (koyu mod) görmek istediğinizi bize iletebilirsiniz.

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap