İphone 12’nin Fiyatıyla İlgili Sızıntılar Geldi!

iphone 12 temsili

Bildiğiniz gibi Apple, geçtiğimiz hafta İphone SE (2020) modelini duyurmuş ve büyük ses getirmişti. Bu cihaz, firmanın nispeten orta seviye cihazıydı ve şimdi gözler, amiral gemi sınıfındaki İphone 12’ye çevrildi.

İphone 12’nin tasarım ve bazı özellikleri, daha önce ortaya çıkmıştı. Şimdi ise fiyat ile ilgili bazı sızıntılar geldi.

Apple’ın bu senenin “baba” telefonlarıyla başlayalım, yani premium segmentle. 6.1 inçlik İphone 12 Pro, 999USD fiyat ile satışta olacakken, onun abisi İphone 12 Pro Max ise 1099USD fiyat ile gelecek. Geçtiğimiz yıl duyurulan İphone 11 Pro serisi de sırasıyla bu fiyatlarla gelmişti.

Söylentiler, İphone 12 Pro serisiyle beraber bu sefer 2 uygun fiyatlı cihaz göreceğimizi söylüyor. Bu akıllı telefonlardan biri 5.4 inçlik, diğeri ise 6.1 inçlik ekrana sahip olacak. Aşağıdaki fotoğrafta göreceğiniz gibi bu 2 model, ekran boyutlarıyla isimlendirilmiş. Ama sanıyoruz bu resmi bir isimlendirme değil. İsimler bu hâliyle de kalabilir, İphone 12 ve İphone 12 Max gibi bir isimlendirmeye de gidilebilir  . Bu 2 model de 5G desteğine sahip olacak ve OLED ekranlarla gelecek, yani Apple’ın 5G için fiyat artışı uygulamayacağını görüyoruz. Fiyatlar ise sırasıyla 649USD ve 749USD şeklinde.

Tabi bu fiyat, cihaz duyurulduğunda farklılık gösterebilir ya da lansman öncesi değişime uğrayabilir. Ancak eğer bu fiyatlar gerçek olursa, Apple hem geçen yıla göre fiyat artırmamış olacak hem de cihazlar 5G desteğiyle geleceği için, kullanıcılar bu özellik için ekstra para ödememiş olacak. 5G destekli Android telefonlarda, standart model ile bu modeller arasında 100USD’a kadar fiyat farkı görülebiliyor.

Kaynaklar, COVİD-19 salgını sebebiyle İphone 12 serisinin satışının gecikebileceğini belirtiyor. Virüs sebebiyle cihazın satışa çıkışı Ekim – Kasım aylarını bulabilir.

Siz bu fiyatlara ne diyorsunuz?

https://www.gsmarena.com/iphone_12_pricing_leaks_no_sudden_price_hike_bcause_of_5g-news-42964.php

Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.