YouTube Resim İçinde Resim Özelliği, İOS Cihazlara Geri Döndü!

ytprg

Bildiğiniz gibi YouTube’un Premium müşterilere özel sunduğu resim içinde resim diye bir özelliği var. Bu özellik, ekranınızda başka bir uygulamaya geçiş yaptığınızda izlediğiniz videonun küçük bir dikdörtgen şeklinde ekranda görünmesini sağlıyor. Bu videonun yerini elinizle değiştirebiliyorsunuz.

iPhone’lar için resim içinde resim özelliği, iPadOS’tan alınan bir özellik olarak İOS 14’le tanıtılmış ve güncellemeyle cihazlara ulaşmıştı. Böylece iPhone’larında Safari kullanan kullanıcılar bir videoyu izlerken ana sayfaya döndüklerinde, video küçük bir pencerede oynamaya devam ediyordu. Ancak Google, 2 hafta önce hiçbir açıklama yapmadan özelliği İOS cihazlar için kaldırdı. Durumun nedeni ile ilgili bir açıklama da yapmayan Google, kullanıcıları biraz üzdü.

Fakat Google, bugün hayal kırıklığına uğrattığı kullanıcılarına bir sürpriz yaptı ve resim içinde resim özelliğini İOS’a geri getirdi. Premium YouTube aboneliği satın alarak bu özelliği kullanabilmeniz mümkün.

Nedenini bilmiyoruz fakat Safari’deyken YouTube’a girip, bir video açtıktan sonra ana sayfaya dönerseniz, premium abonesi olmasanız bile resim içinde resim özelliğini kullanabiliyorsunuz. Fakat Google, bunun Safari’de kullanılabilirliğine ne kadar izin verir bunu bilmiyoruz, ama sanıyorum kısa süre içinde devre dışı bırakılacak ve premium aboneliği istenecektir. Çünkü YouTube Premium’un en büyük satış nedenlerinden biri bu özellik.

YouTube Premium kullanıyor musunuz?

https://www.gsmarena.com/youtubes_pictureinpicture_mode_for_ios_14s_safari_is_back-news-45598.php

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap