Sony Xperia 5 İİ, Satışa Çıktıktan Hemen Sonra Android 11’i Alacak!

xperia 5 ıı-2

Cep telefonu pazarında kaybettiğimize üzüldüğümüz bir üreticiydi Sony, fakat yanlış stratejiler şirketin bu pazardaki payını eritti ve en sonunda şirket mobil pazarda büyük bir küçülmeye giderek akıllı telefonlarını çok az ülkede satışa sunmaya başladı.

Sony’nin amiral gemi sınıfında en son duyurduğu akıllı telefon dün geldi, Sony Xperia 5 II. Teknik özellik yönünden rakiplerine yakın, fakat tasarım ve kamera gibi konularda rakiplerinden oldukça geride kalan bu telefon, kutusundan Android 10 işletim sistemiyle çıkıyor. Bildiğiniz gibi Google, kendi cihazları için Android 11’i yayımladı ve şimdi sıra diğer üreticilerde. Xiomi, Mi 10 serisine Android 11’i gönderdi, Samsung ve diğer bazı üreticiler de beta programını başlattı.

Şimdi ise doğrulanmayan bir söylenti, Xperia 5 II’nin piyasaya çıktıktan sonra, Ekim ayında Android 11’i alacağını iddia etti. Belirtilene göre bu telefon, Xperia 1 II ile aynı anda güncellenecek.

Daha önce başka bir söylenti de Xperia 5 II ve 1 II’nın Android 13’e kadar güncelleneceğini söylemişti, bu her 2 cihaz için 3 büyük Android güncellemesi demek oluyor. Fakat bu 2 iddia da dediğimiz gibi Sony tarafından onaylanmadı, sadece Sony Xperia 5 II’nın Android 10 ile kutudan çıkacağını biliyoruz.

Sony Xperia 5 II'nin piyasaya sürüldükten hemen sonra Android 11'e güncelleneceği iddia ediliyor

Bu en son söylenti, işi biraz abartıyor ve diyor ki, Xperia 1 II, hali hazırda Xperia 5 II’da yer alan 120Hz ekran tazeleme oranı desteğini güncelleme ile alacak. Fakat burada önemli  bir konu var, 120Hz modunda ekran çözünürlüğü düşüyor. Bu normal, Galaxy S20 ve Note 20 serisi telefonlarda da 120Hz modunda ekran çözünürlüğü düşüyordu.

Sony, Xperia 1 II ekranının siyah çerçeve ekleme teknolojisi sayesinde diğer üreticilerin 90Hz panellerine eşdeğer olduğunu zaten iddia ediyor. Fakat bu iddia doğruysa Xperia 1 II, gerçek bir 120Hz yenileme hızına sahip olacak.

https://www.gsmarena.com/the_sony_xperia_5_ii_will_allegedly_get_updated_to_android_11_soon_after_launch-news-45341.php

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap