Samsung Galaxyy Watch Duyuruldu!

galaxy watch

Samsung’un Unpacket 2018 etkinliği kapsamında duyurduğu bir diğer ürün ise yeni akıllı saati Galaxy Watch oldu. Gear S serisinin resmen sona erdiğini gösteren bu akıllı saatin tüm detaylarını hep birlikte inceleyelim.

Galaxy Watch neler sunuyor?

42MM ve 46MM olmak üzere 2 boyuta sahip olan Galaxy Watch, kayış olmadığ zaman büyük modeli 63gr, küçük modeli ise 49gr ağırlığa sahip oluyor. Büyük saatin boyutları 46x49x13mm olurken küçük saatin boyutları 41.9×45.7×12.7mm olarak karşımıza çıkıyor. Renk seçenekleride boyuta özel olacak. 42mm boyuta sahip saatin renk seçenekleri Midnight Black ve Rose Gold (altın sarısı ve siyah) olurken, 46mm’lik saatin sadece Gümüş renk seçeneği bulunuyor. Kayış renkleri ise büyük olanda siyah, mavi ve gri olarak, 22mm boyutunda karşımıza çıkıyor. 42mm’lik modelde ise siyah, mavi, kırmızı, mor ve gri kayış renkleri bulunacak. Ayrıca saatler, 5m’ye kadar su geçirmiyor. Cihazda Amoled ekran bulunuyor. Pil ömrü ise yaklaşık 7 gün, ancak güç tasarrufu sayesinde bazı özellikleri kapatarak bu süreyi arttırmanız mümkün. Büyük olan modelde 0.472 Amper, küçük olan modelde ise 0.27 Amper bir pil bulunuyor. Saatte 1.15GHz hızına sahip Exynos 9110 çift çekirdekli işlemci bulunuyor ve 4GB dahili hafıza ile geliyor. Pil sayesinde, telefonunuz yanınızda olmasa bile bir çok işlemi yapabiliyorsunuz. Son olarak cihazda sitres ölçer bulunacak. Bu özellikle cihazınız, kalp atışınızda bir dengesizlik fark ettiğinde sizi bilgilendirecek.Teknik özellikler

-42mm ve 46mm boyut seçenekleri

-4GB dahili hafıza (her ikisi için)

-Exynos 9110 1.15GHz çift çekirdek işlemci

-Farklı renklerde kayış seçenekleri

-5m’ye kadar suya dayanıklılık

-7 güne kadar pil ömrü

Cihazın Eylül ayı gibi satışa çıkmasını bekliyoruz. Fiyat bilgisi ise açıklanmadı.

 

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap