İlginizi Çekebilir

Samsung, En Ucuz 5G Telefonu Galaxy A42’yi tanıttı!

galaxy a42

5G, 2020 itibariyle birçok Avrupa ülkesinde kullanılmaya başlandı. Sanıyorum 2019’dan beri de ABD’de kullanılıyor.

5G destekleyen ilk akıllı telefonlar pahalıydı ve sınırlı sayıda pazarda satışa çıkıyorlardı. Mesela Türkiye’de henüz bu teknoloji kullanımda olmadığı için Galaxy S20, S10 gibi telefonların 5G sürümlerini bu topraklarda göremedik.

Bu fiyatların uçuk olduğunu fark eden Xiaomi, Vivo, ZTE ve iQOO gibi markalar bu zamana kadar çok uygun fiyatlı 5G telefonlarını bizlerin beğenisine sundular ancak artık bu yolda yalnız değiller, Samsung’ta 5G’yi daha uygun fiyata sunmanın peşinde. Samsung, Galaxy A42 5G ile Çinlilerin hakimiyetine son verdi.

Samsung, yeni 5G’li telefonunu çok garip bir şekilde duyurdu. Telefonla ilgili sadece birkaç görsel ve bazı teknik özellikleri paylaşan şirket, tam bir duyuru yapmadı.

Samsung Galaxy A42 5GSamsung Galaxy A42 5G

6,6 inçlik Super AMOLED ekrana sahip Galaxy A42 5G’nin ekran çözünürlüğü firma tarafından açıklanmadı fakat A41’de 1080P ekran çözünürlüğü vardı, A42’de de %99 FHD bir ekran tercih edildi.

Telefonda Samsung’un tabiriyle Infinity U ekran (damla çentiğe yerleştirilmiş bir ön kamera) bulunuyor. Telefonda ekran altı parmak izi sensörü de yer alıyor.

Telefonun arkasında dörtlü kamera kurulumunu görüyoruz fakat kameraların teknik detaylarıyla ilgili bir açıklama gelmediği için net bilgi veremiyoruz. Bildiğimiz 2 şey, kameralardan birinin Galaxy A31’deki bir  sensörü içerdiği ve sağ altındaki küçük merceğin derinlik sensörü olduğu.

Telefonla ilgili bildiğimiz son şeye geliyoruz, 5G. Bu telefonun Samsung’un mevcutta satışta olan Galaxy A51 5G’den daha ucuz olması beklenmekte. Yani Samsung, kendi çapında en uygun fiyatlı 5G telefonunu satışa sunacak ama fiyatla ilgili henüz bir şey söyleyemiyoruz.

Samsung Galaxy A42 5GSamsung Galaxy A42 5G

Samsung’un şimdilik çoğu özelliğini sır olarak sakladığı Galaxy A42 5G, diğer teknik ve yazılımsal detaylarını muhtemelen ürünün satışa çıkacağı dönemde açığa çıkaracak.

Galaxy A40 ve A41 Mart 2019 – 2020  aylarında gelmişti fakat A42’nin 12 aylık döngüyü kırıp daha erken gelme ihtimali var. Siz ne düşünüyorsunuz?

https://www.gsmarena.com/samsung_announces_galaxy_a42_5g_without_any_specs-news-45048.php

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap