İlginizi Çekebilir

Xiaomi’den Yeni Snapdragon 700x İşlemcili Telefon!

xiaomi one cikan

Xiaomi, bu ayın sonuna kadar 5G destekli ve yeni Snapdragon 700x işlemcili bir telefon piyasaya sürmeyi planladığını duyurdu, üstelik fiyat 300EURO’nun altında olacak.

Yeni telefonların Mi 10 ailesine yeni bir üye olacağı söyleniyor. Şirket bu yılın başında Mi 10 ve Mi 10 Pro’yu duyurmuş, geçtiğimiz haftalarda da Mi 10 Ultra ile seriye bir “kral” model eklemişti. Bir de Mi 10T ve Mi 10T Pro’dan bahsediliyor ancak onlardan henüz ses yok.

İşlemci Snapdragon 700 ailesinden demiştik, dün duyurulan Snapdragon 732 olduğunu düşünebilirsiniz. Neticede Qualcomm, Phoco model bir telefonun bu işlemciyi ilk kullanan telefon olacağını söylemişti. Bu işlemcinin kullanılması pek olası görünmüyor, zira sadece 4G modemi var ve gelecek telefon da Phoco marka olmayacak.

Şu anda Snapdragon 765/768 işlemcileri, 5G modemi barındıran, 700 ailesindeki iki işlemci. Yani seriye ait başka bir işlemci duyurulmayacaksa, yüksek ihtimal Snapdragon 768 ile gelecektir çünkü 765’li bir sürü Xiaomi telefon var.

Xiaomi, 5G bağlantılı '' yepyeni '' Snapdragon 700 çipli 300 € 'luk Mi 10 telefonun satışını yapıyor

Ne yazıkki telefonla ilgili başka hiçbir şey bilmiyoruz. Bildiğimiz bilgi de şüpheli zaten, ama neyse. Telefonun Mi 10 Lite’ın Periskop kamera eklenmiş versiyonu olacak Mi 10 Lite Zoom olduğunu söyleyen de var, farklı bir telefon olduğunu söyleyen de.

Xiaomi, 300EURO’nun altında olacak bu telefonu küresel Twitter hesabından paylaştı, yani gelecek bu telefon, sadece Hindistan veya Çin gibi ülkelerde değil, Avrupa ve 5G teknolojisini kullanan diğer ülke ve bölgelerde satışa sunulacak.

300EURO’nun altında olan bu telefon, piyasada 5G desteğine sahip uygun fiyatlı bir alternatif olarak konumlandırılacak. Üreticiler bir süredir bu teknolojiyi daha uygun fiyatlı telefonlarda kullanıyor.

Xiaomi’nin gizemli telefonuyla ilgili yeni bilgiler geldikçe aktarmaya devam edeceğiz.

https://www.gsmarena.com/xiaomi_teases_sub300_mi_10_phone_with_5g_connectivity_brand_new_snapdragon_700_chip-news-45030.php

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap