Samsung, Bixby’i Geliştirmek İçin Google’dan Yardım Alacak!

Samsung-considers-asking-Google-to-help-with-improving-Bixby

Samsung, 2017 yılında duyurduğu Galaxy S8’in yanında, sanal asistanı Bixby’ide kullanıma sundu. Cihazlarına fiziksel bir tuş ekleyen Samsung, asistanın kullanımını artırmayı hedefledi. Fakat sanal asistan, Google Asistanın oldukça gerisinde.

Halen devam eden IFA 2018 fuarında düzenlenen bir basın toplantısında konuşan yetkililer, iş birliğinin 2 tarafıda iyileştireceğini söyledi.

Samsung yetkilisi, Bixby ile Google Asistan’ın birlikte çalışması durumunda, Google Asistan’ın çok daha fazla kullanıcıya sahip olabileceğini söyledi. Diğer üreticilerin sadece hoparlör gibi basit cihazlar ürettiğini söyleyen yetkili, Samsung’un sanal asistan Bixby ile çalışan bir buzdolabı ve beyaz eşya setinin olduğunu söyledi.

Bixby aramalar için Google’ı kullanıyor fakat Samsung tüketici Bölümü Başkanı, bu hizmetin Google Haritalar gibi diğer Google servislerle de entegre çalışmasını istiyor.

Makine öğrenimi ve diğer teknik konularda 2 taraf arasında anlaşma görülse de Google’ın Know-how gibi teknolojilerini bir rakibiyle paylaşıp paylaşmayacağı belirsiz. Ancak Samsung’un Tüketici Elektroniği Bölümü Başkanı Kim Hyun-suk 2 şirket arasında potansiyel bir ortaklık görüyor. Bahsedilenlerin gerçekleşmesi durumunda Bixby daha işlevsel bir asistan olacakken, Google Asistan ise daha çok cihazda kullanılabilir olacak. Sürecin nasıl gelişeceğini hep birlikte göreceğiz.

KAYNAĞI GÖRÜNTÜLE
Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap