İlginizi Çekebilir

Apple VR Gözlük Duyurabilir!

Further-evidence-that-Apples-next-big-product-may-be-AR-glasses

Sanal gerçekliğin uygun fiyatlara taşınabilmesi için çalışan Samsung, Oculus gibi firmalara bir yenisi daha ekleniyor. Yeni gelen bilgilere göre Apple, yakın bir zamanda bir AR gözlük duyurabilir.

Apple’ın bir arttırılmış gerçeklik ürünü üzerine çalıştığını yaklaşık bir yıl önce CEO Tim Cook açıklamıştı. Şimdi ise konuyla ilgili yeni bir satın alım gerçekleşti. Apple, AR gözlük yapımı için lens üretiminde uzmanlaşan Colorado merkezli bir firmayı satın aldı.

Apple, geçen ay açıklanmayan bir mebla karşılığında Akonia Holographics’i satın aldı. Bir AR kulaklık ve ya giyilebilir bir AR ürün üzerinde çalışan Apple, 2020 yılına kadar bu alanda yerini almak istiyor. Apple, gerçeklik işletim sistemi olarak belirtilen AR işletim sistemi için, İOS tabanlı bir yazılım kullanacak. İddialara göre Apple, geniş AR uygulama yelpazesi için HTC Vive kulaklıklarla test yapıyor. Çalışmanın 2019’da tamamlanması ve ürünün 2020 yılında piyasada olması bekleniyor.

KAYNAĞI GÖRÜNTÜLE

 

 

 

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap