İlginizi Çekebilir

Saat Değişikliği, Apple Watch’u Bozdu!

apple-watch-4-saat-hatasi

Avusturalya’daki Apple Watch 4 sahipleri, çok ciddi bir sorunla karşı karşıya kaldı. Güneş ışığından yararlanma amacıyla saatler 1 saat geri alındı ve Apple Watch, bu değişikliği algılayamadı. Bu sebepten ötürü Apple Watch 4 cihazları, sonsuz bir yeniden başlatma döngüsüne girdi.

Hata, Apple Watch 4’deki Infograph Modüler deki yeni etkinlik komplikasyonundan kaynaklanıyor gibi görünüyor. Bunun anlamı, saat 1 saat geri olacak şekilde bir zaman çizelgesi oluşturamıyor, ve çökerek kendini sürekli yeniden başlatıyor.

9To5Mac’in bildirdiğine göre Infograph Modüler aktif olduğu sürece cihaz kendini yeniden başlatmaya devam edecek. Bunun sebebi, cihaz  açılışında hatalı konfigirasyonları yüklemeye çalışıyor ve  yukarıdada dediğimiz gibi bir yeniden başlatma döngüsüne giriyor.

KAYNAĞI GÖRÜNTÜLESaat yüzü değişmezse, cihaz güç bitene kadar bu işlemi yapmaya devam edecek. Apple Watch’un, tarih değiştikten sonra, yani yarın normale dönmesi bekleniyor. Konuyla ilgili Apple kanadından bir açıklama yapılmadı, fakat sorunun bir güncellemeyle çözülmesi bekleniyor. Ayrıca bazı kullanıcılar İphone cihazları üzerinden bu modülü kapatarak sorunu çözdüklerini belirttiler.

 

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap