OnePlus 8T İle İlgili Artık Daha Çok Şey Biliyoruz!

oneplus 8t temsili

OnePlus’ın Techno Voice’un da kuruluş günü olan 14 Ekim’de duyurusunu yapacağaı 8T modeliyle ilgili yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Şirketin CEO’su Pete Lau, telefonda 6.55 inçlik diyagonal 120Hz bir ekran kullanılacağını onaylamıştı. Şimdi aktaracağımız yeni bilgiler de CEO’nun kendi Weibo profilinde paylaştıkları. Pete Lau, Weibo gönderisinde yeni telefonunu OnePlus 8  Pro’daki 0,4JNCD oranına karşılık daha düşük 0,3CNCD değerine sahip olacağını açıkladı. Bu oldukça iyi.

OnePlus 8T oluşturma

*OnePlus 8T’den resmi olmayan bir render görüntüsü

Bilgi: JNCD, Just Noticeable Color Difference’ın kısaltmasıdır ve renk doğruluğunu ölçmek için kullanılır. Burada 1’in altındaki sonuçlar çok iyi kabul edilir ve OnePlus CEO’su, 0,4’ten 0,3’e düşmenin çok zor olduğunu “diliyle olmasa da” bize göstermiş oldu. CEO, bunu bir işte %98 başarıdan %99 başarıya ulaşmaya benzetti.

Başka bir gönderide Lau, gelişmiş otomatik parlaklık sisteminden de bahsetti. OnePlus 8T’nin hem ön hem arka tarafında birer adet ortam ışığı sensörü yer alacağını da bu sayede öğrenmiş olduk.

CEO’dan öğrendiklerimiz burada sona eriyor.

Vanilya Snapdragon 865 yonga setini öneren sızdırılmış teknik özellikler sayfası

*Önceden sızdırılan teknik özellik sayfası

Digital Chat Station adlı bir kaynak, yukarıdaki teknik özellik sayfasını bizlerle paylaştı, fakat çok büyük bir sürpriz yok. Fakat buradan fiyat ile ilgili bir iddia daha alıyoruz, 8GB RAM ve 128GB dahili hafızaya sahip OnePlus 8T, 599EURO fiyat etiketiyle gelecek kaynağın belirttiğine göre.

Telefonun temel özelliklerine kısaca baktığımızda 8/12GB RAM seçeneği, 128GB dahili hafıza, Snapdragon 865 işlemci, 65W hızlı şarj desteğiyle gelen çift hücreli 4500mA pili görüyoruz. Telefon boyut ve ağırlık yönünden OnePlus 8’e yakın olacak, 1- 2mm bir fark olması bekleniyor.

https://www.gsmarena.com/oneplus_8t_key_screen_details_confirmed_by_ceo-news-45449.php

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap