İlginizi Çekebilir

Bu Sefer Üzdü, Xiaomi’nin Dün Duyurduğu Telefonlar Yalnız Çin’de Satılacak!

k30 ultra

Xiaomi, dün düzenlediği lansmanda Redmi K30 Ultra ve Mi 10 Ultra akıllı telefonlarının duyurusunu yaptı, bunların yanında bir de saydam bir TV duyurdu. TV’nin akıbetini bilmiyoruz ancak, birçok kaynak, en azından Mi 10 Ultra’nın global pazara geleceğini düşünüyordu, fakat görünüşe göre öyle olmayacak. GSM Arena’nın ulaştığı bilgiye göre bir Xiaomi sözcüsü, Redmi K30 Ultra ve Mi 10 Ultra telefonların muhtemelen Çin’e özel kalacağını ve küresel pazara gelme ihtimallerinin düşük olduğunu söyledi.

XIaomi Mi 10 Ultra ve Redmi K30 Ultra

XIaomi Mi 10 Ultra ve Redmi K30 Ultra

Poco F2 Pro, Redmi K30 Ultra’ya yakın bir performans sergiliyor, o yüzden bu telefonu görmememiz bir eksiklik olmayabilir. Fakat 120W hızlı, 50W kablosuz şarj desteği; mükemmel kamerası ve özellikleriyle Mi 10 Ultra’yı  Avrupa ve Türkiye’de görmemek, tüketicileri memnun etmeyecektir.

Xiaomi sanırız şunun farkında değil. Bir yenilik yapmak, günümüz piyasasında tek başına yeterli değil. Siz dünyanın en iyi kamerasını, mobil işlemci ve donanımlarını telefonunuzda kullanıp, DxOMark’ta zirvede bile olsanız, yaptığınız yenilikleri duyurmadığınız sürece hiçbir işe yaramaz, sadece yapmış olursunuz. Şirket burada bilerek veya bilmeyerek, en iyi cihazımı istiyorsanız Çin’de yaşayın diyor ve bu politika, kısa tarihinde yenilik ve başarılarla dolu Xiaomi’ye yakışmıyor.

Bir kamera en iyisi ise, bunu her tüketicinin deneyimlemeye hakkı var.

Xiaomi, Oppo ve daha birçok üretici, böyle bir politika izliyor ve ben bunu oldukça saçma buluyorum. Apple’ın en sevdiğim yanı, her şeyinin tüm ülkelerde, hiçbir farklılık olmadan kullanılabilir olması. Çinli üreticilerin izlediği bu politika, bbence onların ömrünün kısalmasında önemli rol oynayacak.

Zirveye çıkmak kolaydır, fakat aynı şeylerle zirvede kalmayı beklemek risktir. Aynı riski almak, sonun başlangıcı olabilir.

Bu arada Redmi K30 Ultra da Dimensity 100+ işlemcisiyle dikkat çekmişti.

 

https://www.gsmarena.com/the_xiaomi_mi_10_ultra_and_k30_ultra_are_china_only-news-44712.php

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap