İlginizi Çekebilir

Redmi, Oyun Bilgisayarı Redmi G’yi Tanıttı, Hem de Çok İyi Fiyata!

redmi g

2 gün önce sizlere Redmi’nin oyun bilgisayarı duyurusu yapacağını aktarmış ve posteri paylaşmıştık. Bugün 14 Ağustos ve beklediğimiz oyun bilgisayarı karşımızda.

Redmi G, 760USD fiyat ile başlıyor ve donanımdan ödün vermeden alabileceğiniz en yüksek model sadece 1000USD. Tabii bu fiyat Çin pazarı için geçerli, global pazarda değişebilir.

Redmi G oyun dizüstü bilgisayarı sadece 760 $ 'a 144Hz ekranla yayına girdi

Redmi G’nin web kamerası, alt çerçevede yer alıyor, çerçevelerin inceliği ise Redmi’nin dediğine göre süper incelikte. 16,1 inçlik 1080p ekrana sahip Redmi G, 144Hz ekran yineleme hızını sunan uygun fiyatlı dizüstü bilgisayarlardan biri oluyor.

Reedmi G’nin hangi konfigürasyonunu seçerseniz seçin, %100 SRGB renk oranına sahip bir ekran elde ediyorsunuz.

Redmi G oyun dizüstü bilgisayarı sadece 760 $ 'a 144Hz ekranla yayına girdi

Redmi G’nin en düşük modeli, tahmin ettiğim gibi GTX 1650 ekran kartı ve İntel Core İ5 10200h işlemci seçeneğiyle sunuluyor. Bu ana modele 140USD daha fazla para vererek, GTX 1650Tİ ekran kartı ve İ5 10300h işlemciye sahip Redmi G sahibi olabiliyorsunuz. Son olarak 1000USD vererek İ7 10750h ve GTX 1650Tİ’li, şirketin sunduğu en yüksek modeli alabilirsiniz. Redmi G’nin ekranının GSYNC desteği sunup sunmadığı ile ilgili bir bilgi aktarılmadı.

Mükemmel incelikteki kasa, oldukça küçük, 55WH’lık bir pili içinde tutuyor ve yemeği elektrik olan bilgisayarın pil ömrü, hafif kullanımlarda bile 5,5 saatin ötesinde bir kullanım vaat etmiyor. Ama Monster’ın pil performansından iyi, belirtmeden geçmeyeyim.

İnce kasa dedik, bu kasaya rağmen Redmi G, 2 büyük soğutma deliği ve 3 ayrı ısı borusu tarafından desteklenen, yüksek seviye soğutma performansı sergiliyor böylece oyun oynarken veya profesyonel uygulamalarla çalışırken işlemci ve ekran kartınızın turbo performansı çok daha uzun süre korunabiliyor.

Redmi G’nin sağ ve sol tarafında birer adet egzoz deliği ve buna ek olarak alt kısmında 2 adet hava çıkışı sağlayan ızgara delikleri bulunmakta.

*Redmi G’nin soğutma sistemi

Kasadan da biraz bahsedelim. Redmi, oyun ve oyuncu hedef çizgisinden çok uzaklaşmadan şık, estetik, keskin tasarımlı ve büyük touchpat (dokunmatik yüzey) ile gerçekten etkileyici bir oyuncu bilgisayarı ortaya koymayı başarmış. Dizüstü bilgisayarın kasasında kullanılan malzemenin türü hakkında bilgimiz yok, ama plastik bir gövde olduğu düşünülüyor. Çünkü uygun fiyatı o bir türlü sağlamak biraz zor olacaktır.

Redmi G, 17 Ağustos’ta Çin için piyasaya sürülecek ve ön siparişler alınmaya başlandı. Ürünün dünya genelindeki akıbeti henüz belli değil dediğimiz gibi.

Son olarak Redmi G hakkında fikirlerimi söylemek istiyorum. Öncelikle ekran kartı konusunda en yüksek GTX 1650Ti:’nin sunulması, bilgisayarın daha çok orta seviye oyunculara hitap ettiğini gösteriyor. Ancak RTX serisinin dahil olduğu modeller görmemiz çeşitlilik açısından daha iyi olurdu kanımca.

Tasarım bence gayet iyi, bir oyun bilgisayarı değil de iş bilgisayarı almışsınız izlenimini bize veriyor. Pil ömrü de bu seviyede bir donanıma göre bence oldukça iyi. Ayrıca bu kadar güçlü donanıma bu kadar ince tasarım, her üreticinin yaptığı bir şey değil.

Tabii bu incelik, uzun vadede ısınma sorunu ve performans düşüşlerine neden olabilir, bunu da ileride yayımlanacak testlerle göreceğiz. Şimdilik bir şey söylemek çok mantıklı olmayabilir.

Sonuç olarak Redmi G, Türkiye’de uygun fiyatlı olursa görmeyi isteyeceğim bir ürün. Hele fiyat rekabetçi olursa tadından yenmez.

Redmi G ve yazımızı beğendiniz mi?

https://www.gsmarena.com/redmi_g_gaming_laptop_goes_live_with_144hz_display_for_just_760-news-44744.php

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap