Redmi Note 9’un Çin’de Redmi 10X Olarak Adlandırılacağı Ortaya Çıktı!

redmi note 9

Geçtiğimiz hafta TENAA’da ortaya çıkan M2003J15SC model numaralı akıllı telefonun, Redmi Note 9’a ait olduğu düşünülüyor. Fakat görünen o ki, Xiaomi anavatanı Çin’de daha farklı bir isimle bu ürünü piyasaya sürecek.

Aynı model numarasına (M2003J15SC ) sahip olan cihaz Çin Telekom veri tabanında Redmi 10X adıyla tekrar göründü. MediaTek Helio G85 işlemci , 6GB RAM ve 128GB dahili hafıza ile bu cihazı göreceğiz.

Redmi 10XRedmi 10XRedmi 10XRedmi 10X

Çin Telekom şirketi, bize TENAA’daki bilgilerden daha fazlasını veriyor. Buna göre Redmi 10X, MUI11 arayüzü ve Android 10 işletim sistemiyle satışa çıkacak. MicroSD kart yuvası ise 512GB’a kadar olan kartları destekleyecek. Cihaz, USB C bağlantı noktasına sahip olacak.

Fiyata baktığımızda 6GB RAM ve 128GB dahili hafızaya sahip olan modelin 211USD  . fiyatla satışta olması bekleniyor. Cihazın farklı bir varyantı olup olmayacağı şuan bilinmiyor. Son olarak cihaz; Sky Blue, Pine Morning Green ve Ice Fog White olmak üzere 3 farklı renk seçeneğiyle bizlerin beğenisine sunulacak. Bu akıllı telefonun ne zaman tanıtılacağı ise henüz belli değil.

Redmi 10X hakkında ne düşünüyorsunuz?

http://gsmarena.com/phone_rumored_to_be_redmi_note_9_gets_listed_as_redmi_10x-news-42825.php

Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.