En Ucuz 5G’li Akıllı Telefon, Redmi K30i Geliyor!

k30i temsili

Redmi’nin K30 akıllı telefonu, Aralık ayında 280USD fiyat etiketiyle satışa sunulmuştu ve 5G destekleyen en ucuz akıllı telefonlardan biriydi. Cihazın içinde Qualcomm Snapdragon 765 işlemci ve 64MP ana kamera içeren kamera kurulumu yer alıyor.

Çin medya kuruluşlarından gelen raporlar, Nisan ayı sonuna kadar Redmi K30i adlı yeni bir akıllı telefonun piyasaya sürülmeye hazırlandığını gösteriyor. Cihaz, 5G yeteneğini hâlâ içinde barındıracak ancak fiyatı K30’dan 30USD daha ucuz olacak. Redmi, fiyat düşüşünü kameradan kısarak sağlayacak, K30’daki 64MP’lik kameranın yerini 48MP bir kamera alacak. Redmi K30i, en ucuz 5G akıllı telefon olarak geldiğini söyledi

ITHome adlı kaynak, cihazın diğer özelliklerinde bir değişiklik olmayacağını söylüyor. Yani Snapdragon 765 işlemci, 6GB RAM/64GB dahili hafıza; kamera tarafında 8MP ultravide, 2MP derinlik sensörü ve 5MP macro kameralar cihazdaki yerini koruyacak.

Ayrıca yine bazı raporlar, Redmi Note 9’un Haziran ayında duyurulacağını ve 5G desteğiyle geleceğini gösteriyor. Üstelik bu cihaz, 225USD’lık fiyatıyla Redmi K30i’yi tahtından indirecek. Firma, kendi içinde de büyük bir rekabet içinde:(

Peki siz bu akıllı telefon hakkında ne düşünüyorsunuz?

http://gsmarena.com/redmi_k30i_said_to_arrive_as_the_cheapest_5g_smartphone-news-42782.php

Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.