Redmi K30 Serisi, Anavatanında 3 Milyon Satışı Geçti!

k30i temsili

Xiaomi, ilk zamanlarında tamamen uygun fiyatlı akıllı telefon üretimine odaklanıyordu, daha sonra maaliyetin artması, firmayı bu hedefinden uzaklaştırdı. Bunun sonucunda şirket, alt markalar oluşturmaya başladı. Redmi, Phoco bu markalardan bazıları.

Bu haberimizde ise Redmi’nin bir başarısını sizlerle paylaşacağız. Daha önceleri marka, Redmi Note 7 modeliyle büyük başarı elde etmiş ve yeni modellerle bunu tazelemişti.

Redmi, Aralık ayında ise K30 ve K30 5G modellerini duyurmuştu. Bu telefonlar orta seviye bir akıllı telefon isteyenlere hitap ediyordu.

Şirket bu seriye daha sonra birkaç model daha ekledi ve şimdi de, bu serinin Çin’de 3 milyon satış adedini geride bıraktığını duyurdu. K30 modelleri, sadece Mart ayında 1 milyondan fazla satış yapmayı başarmıştı.

Redmi, bunu kutlamak için Çin’deki Xiaomi web mağazasına özel 8 – 12 Temmuz tarihleri arasında K30’u indirimli olarak satacak.

Yine ortaya çıkan söylentiler, şirketin MediaTek Dimensity yongasetine sahip bir K30 Ultra modeli üzerinde çalıştığını iddia ediyor. Eğer gerçek olursa, şirket K30 serisine 7. Akıllı telefonu eklemiş olacak.

Bunu her zaman söylüyorum, bu kadar fazla modele gerek yok. Kullanıcıların kafasını karıştırmaktan başka hiçbir işe yaramıyor. Xiomi’nin satışlarının neden düştüğünü değeerlendirdiğim bir yazım vardı, oradan bu konuyla ilgili daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Bir markanın bu kadar fazla telefon duyurması sizce gerekli mi?

https://www.gsmarena.com/redmi_k30_series_passes_3_million_sales_in_china-news-44154.php

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap