Realme X7 Pro’nun İşlemcisi Geekbench’te Doğrulandı!

realme x7 temsili

2 yıllık bir üretici olmasına rağmen az zamanda çok iş yapmayı başaran Realme, yakında yeni amiral gemisiyle bizlerin karşısına çıkacak. Her telefonda olduğu gibi şirketin bu yeni amiral gemisi olacak X7 Pro da sızıntılardan ve testlerden kaçamıyor.

Realme X7 Pro olduğu iddia edilen Realme RMX2121 kodlu akıllı telefon, popüler performans testi Geekbench’te kendini gösterdi. Burada cihazın Mediatek’in güçlü işlemcisi Dimensity 1000+’dan güç aldığını öğrenmiş oluyoruz.

Realme, 120Hz ekran gibi telefonun bir takım özelliklerini zaten açıklamıştı. Diğer bazı ayrıntılar ise TENAA’dan geliyor.

RMX2121 - muhtemelen Realme X7 Pro - Geekbench 4'ün sonuçları

*X7 Pro Geekbench

Mediatek Dimensity 1000+, 144 Hz’ye kadar, Full HD+ ekranları destekliyor. İşlemcide 4 adet Cortex A77 ve 4 adet COrtex A55 çekirdekleri bulunuyor. Bunun yanında X7’nin 120Hz mükemmel ekranından, oyunlarla en iyi seviyede faydalanabileceğiniz Mali G77 MP9 grafik yonga seti de işlemcide yer almakta.

Dimensity 1000+’da 5G modeme de yer verilmiş, yani telefon 5G destekli olacak.

X7 Pro’da 8GB RAM bulunuyor. Telefonda parlak, 6,55 inçlik Full HD+ çözünürlüğünde bir OLED ekran, 64MP ana kamera, 8MP ikinci kamera, 4500mAh pil ve 65W hızlı şarj desteği, dikkat çeken özellikler arasında.

Realme X7 ve X7 Pro, 1 Eylül’de Hindistan’da piyasaya sürülecek. Bu 2 telefonun yanında başka bir cihaz olacak mı bekleyip göreceğiz.

Realme’nin amiral gemileri hakkında ne düşünüyorsunuz?

https://www.gsmarena.com/realme_x7_pro_results_from_geekbench_confirm_mediatek_dimensity_100_chipset-news-44908.php

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap