İlginizi Çekebilir

OnePlus’un Warp Charge Kablosuz Şarj Cihazı Ortaya Çıktı!

oneplus kablosuz şarj

OnePlus’un uzun süredir getirme konusunda inatçı davrandığı kablosuz şarj özelliği, bu seneki telefonlarla beraber geliyor.

OnePlus CEO’su Pete Lau, The Verge’ye yaptığı açıklamada kablosuz şarj cihazını onayladı.

Warp Charge adıyla geliyor

Warp Charge , ortaya çıkan bilgilere göre 30W’a kadar şarj desteği sunacak. Gelen sızıntılar, cihazın ABD’de yaklaşık 70EURO’ya yakın bir fiyatla satışa çıkacaını söylüyor.

Bu kablosuz şarj cihazının OnePlus 8 Pro’yu 30 dakikada %50 dolduracağı söyleniyor. CEO bu özellikleri doğruladı, aynı zamanda tam şarjın 80 dakika süreceği de sızıntı bilgiler arasında yer alıyor. Bu arada, kablosuz şarj desteğinin sadece OnePlus 8 Pro modelinde sunulacağı tahmin ediliyor.

OnePlus’un Whap Charge cihazında serin çalışmaya da önem verdiğini, içerisindeki fandan anlıyoruz. CEO Lau’nun söylediğine göre fan, maksimum 30DB ses ile çalışacak. Bu ses düşük, ancak “benim kulağım hassastır” diyorsanız, cihazda bir de gece modunun bulunacağı haberini verelim. Bu modda cihazın fanı kapalı olacak, buna karşılık olarak şarj hızında bir miktar azalma göreceğiz.

Şirket CEO’su, Warp Charge’in nasıl çalıştığından da bahsetti. Buna göre cihaz, 1.5 Amper’de 20V çıkış verecek.

Warp Charge ile OnePlus akıllı telefonunuz sürekli etkileşim hâlinde olacak. Böylece telefon, örneğin ısı birikmesi durumunda kablosuz şarj cihazına sinyal göndererek ısının düşmesini sağlayacak.

Qi şarj pedleri de yeni nesil OnePlus telefonlarla uyumlu olacak ancak şarjın dolması biraz daha uzun sürecek.

OnePlus kablosuz şarj cihazı muhtemelen 14 Nisan’da Bullets Wireless Z (ve OnePlus 8 telefonları) ile birlikte duyurulacak.

http://gsmarena.com/oneplus_talks_warp_charge_30_wireless_charger_rumor_says_it_will_cost_70-news-42493.php

Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.