OnePlus 8 ve 8 Pro Modelleri, 15 Nisan’da Geliyor!

OnePlus 8 Series

OnePlus’ın Nisan ayının ortasında bir etkinlik yapacağı kesinleşti. Samsung ve Xiaomi gibi devler, yeni amiral gemilerini açıklamış olsa da Huawei ve OnePlus son teknoloji akıllı telefonlarını henüz duyurmadı. Huawei, bu ayın sonunda yapacağı bir etkinlikle cihazlarını duyuracak ancak OnePlus’un etkinlik tarihi belli olmamıştı. Firma, 15 Nisan’da düzenleyeceği etkinlikle amiral gemilerinin duyurusunu yapacak.

Beklediimiz gibi OnePlus da dijital bir etkinlik düzenleyecek. Corona Virüs salgını sebebiyle ziyaretçilerin güvenliğini düşünen firma, bu kararı aldı. Şirkete yakın kişilere göre OnePlus, normalde yeni akıllı telefonlarının duyurusunu bu ayın ortasında yapmayı planlıyordu.

Şirketin, 3 akıllı telefon için çalışma yaptığı biliniyor. Bunlar OnePlus 8, OnePlus 8 Pro ve OnePlus 8 Lite. Fakat OnePlus 8 Lite, bu etkinlikte duyurulacak cihazlar arasında olmayacak. OnePlus 8 Lite ile ilgili bildiğimiz, akıllı telefonun bir MediaTech işlemciyle gelecek olması. Ayrıca cihazın yaklaşık 400 £ fiyat etiketine sahip olacağı tahmin ediliyor. Cihazın birkaç ay içerisinde duyurulması bekleniyor.

Baba diyebileceğimiz 2 model olan OnePlus 8 ve OnePlus 8 Pro modellerine geldiğimizde cihazların Qualcomm’un yeni işlemcisi SnapDragon 865’ten güç aldıklarını görüyoruz. Bunun yanında cihazlarda üçlü kamera kurulumu, 120Hz tazeleme oranı sunan bir ekran ve kablosuz şarj özellikleri bulunacak. Kablosuz şarj, OnePlus için bir ilk olacak, firmanın uzun süredir kablosuz şarj özelliğini getirme konusunda inatçı olduğu biliniyor..

OnePlus 2020

,

OnePlus 8 Pro

,

OnePlus 8

2 amiral gemisi için tanıtım tarihi dışında hiçbir şey belli değil. Yani yaklaşık 1 ay sonra bir etkinlik düzenlenecek ancak ürünler ön siparişe ne zaman sunulacak veya satış tarihi ne zaman bunlarla ilgili şuanda hiçbir şey bilinmiyor. OnePlus’ın Çin’deki üretim tesisinin durumu, bize cihazın akıbetini gösterecek. Her şey yolunda giderse, Mayıs ayına kadar cihazı raflarda görmemiz olası.

OnePlus, OnePlus One modeliyle amiral gemisi katili kavramını hayatımıza soktu. Rakiplerinin yüksek fiyatlarına karşılık firma, makul seviyelerde bir fiyat politikası izledi ve kullanıcıların dikkatini çekti. Son dönemlerde fiyatlar eskisi kadar uygun olmasa da, hâlâ rakiplerine göre biraz daha uygun ve kaliteli işler çıkarıyorlar. Ayrıca iyi bir ün de kazandılar.

OnePlus’ın önümüzdeki aylarda yapacağı bir lansmanla Türkiye’de faaliyete başlaması bekleniyor. Umarız firmayı, güncel amiral gemileriyle ve rekabetçi fiyatlarla ülkemizde görürüz. Son olarak yeni amiral gemilerinin yaklaşık 600USD fiyat ile gelmesini bekleyebilirsiniz, geçen sene fiyatlar bu civarlardaydı.

KAYNAĞI GÖRÜNTÜLE
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.