Black Shark 3S, USB’den Ekran Yansıtma da Dahil Çeşitli Özelliklerle Geliyor!

black shark 3s

Xiaomi’nin oyun telefonu Black Shark 3S’yi görmemize daha çok var, ancak bu yeni bilgilerin gelmesine engel değil. ZTE’nin dünkü atılımından sonra Xiaomi’den de iyi şeyler beklediğimi söyleyebilirim.

Zaten ortaya çıkan her sızıntı da, telefonun arkasındaki ekibin “oyun telefonu” isminin hakkını vermek için var güçle çalıştığını görüyoruz.

Telefon, USB 3.0 üzerinden ekranını başka bir cihaza yansıtabilecek, bu özellik JOYUI 12 sürümüyle beraber geliyor.

Özelliğin nasıl çalışacağına baktığımızda, telefonu USB 3.0 üzerinden bilgisayarınıza bağlayıp, bilgisayarınıza yüklemiş olduğunuz Black Shark uygulamasını çalıştırdığınızda telefonun ekranı 60Hz olarak bilgisayarınıza yansıtılmış olacak. Telefonun Amoled ekranı normalde 120Hz’ye kadar ekran yineleme hızı sunuyor.

Bilgisayarınıza yüklediğiniz Black Shark uygulaması, klavye ve fare kullanımlarınızı telefona iletiyor ve mobil oyunları klavye mouse kullanarak rahatlıkla oynayabiliyorsunuz. Bu sadece oyunlarda değil, diğer uygulamalarda da kullanılabiliyor. Ayrıca oyun oynarken kullandığınız kontrolleri özelleştirebileceksiniz. Aşağıda oyun deneyimini gösteren bir video var.

Tabii bu özelliğin, çok büyük tepki toplama ihtimali var, neticede fare/klavye ile oynamakla dokunmatik kontrollerle oynamak birbirinden çok farklı deneyim sunuyor.

Hepsi bu kadar değil. Eğer oyunları telefon ekranınızda oynamak isterseniz, tabiri caizse hareketlere macro atayabiliyorsunuz. Jiroskop sensörü sayesinde Black Shark 3S, hareket kontrollerini destekliyor. Telefon hareketlerini izleyen sensör, telefonu belli şekillerde kaydırarak önceden ayarladığınız en fazla 6 işlevi kullanmanızı sağlıyor. Bu sayede bir hareketle silah veya şarjör değiştirebilir veya ateş edebilirsiniz, böylece parmaklarınız serbest kalır ve rahatlarsınız. Bu özelliğin de videosu aşağıda:

Daha fazla kontrol istiyorsanız şirket bunun için kontrolcü de sunacak, bu sadece Black Shark 3’le değil, diğer telefonlarla da çalışabilecek.

JOYUI 12 arayüzünün bir diğer özelliği de Game Barrage”. Bu uygulama; oyun oynarken gelen bildirimleri size gösterebiliyor. Metin rengi ve opaklık gibi ayarların yanısıra, spam önleme için filtre de kullanabilirsiniz.

Game Barrage aynı zamanda sesli komutları da destekliyor; bu sayede ekran görüntüsü alma, ekran kaydetme, çağrı yanıtlama başta olmak üzere birçok şeyi sesinizle yapabileceksiniz. Tabii Türkçe desteği olur mu bunu bilmiyoruz.

Oyun Barajı, oyun ekranında gelen mesajları bindirir

Bu arada, Xiaomi’nin oyun telefonu için olan arayüzü JOYUI 12 için şirket bir tanıtım videosu da yayımlamıştı. Black Shark 3S ile gelecek bu arayüz, oldukça heyecan verici. Bu arada telefonun Tencent özel sürümü de olacak.

Black Shark 3S’yi beğendiniz mi?

https://www.gsmarena.com/black_shark_3s_will_features_usbbased_screen_mirroring_motion_controls_and_more-news-44497.php

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap