Motorola Moto G9 Plus’ın Özellikleri Karşımızda!

moto e7 plus temsili

Motorola’nın bir süredir beklenen akıllı telefonu Moto G9 Plus, kendini perakende listelerinde gösterdi. Telefonun önemli özellikleri bu sayede ortaya çıkmış oldu.

Motorola, yaklaşık 2 hafta önce Avrupa pazarı için Moto G9 Play adında giriş seviyesine yakın, düşük kaliteli bir akıllı telefon duyurmuştu. Chicago merkezli şirket, bugün gelen sızıntıdan anladığımız kadarıyla orta seviye akıllı telefonu Moto G9 Plus’ı piyasaya sürmek için hazırlanıyor.

Bir operatör olan Orange Slovakya tarafından  yayımlanan erken perakende satış listesi, Roland Quandt tarafından ortaya çıkarıldı ve gelen görseller, yakın zamanda ortaya çıkan G9 Plus basın görüntüleriyle eşleşiyor. Tabii ki bu liste, bize her detayı vermiyor ancak birkaç önemli özelliği öğreniyoruz.

Gelelim özelliklere

6.8 inçlik devasa bir LCD ekrana sahip Moto G9 Plus, Full HD+ (2400 x 1080) çözünürlükle beraber ekranında ön kamera için bir delik bulunduruyor. Çerçevelerde iyi derecede ince görünüyor.

Fakat telefon, birazdan daha fazla ağır, ayrıca kalın. 169,98 x 78,1 x 9,69 mm boyutlarında ve 223gr ağırlığında olan Moto G9 Plus, önceki nesil Moto G8 Plusa (158.4 x 75.8 x 9.1mm, 188gr) ve bu yılın en büyük telefonlarından biri olan Galaxy Note 20 Ultra’ya göre (164.8 x 77.2 x 8.1mm, 208gr) oldukça hantal görünüyor. Hadi Note 20’yi geçtik, insan bari önceki nesle göre inceltir, hafifletir şu telefonu.

Moto G9 Plus’ın arkasında 64MP ana kamera içeren dörtlü kamera kurulumu tercih edilmiş. Diğer kameralar ile ilgili ele ulaşan şu anda bir bilgi yok. Ama sırasıyla ultra geniş, makro ve derinlik sensörü olabileceği söyleniyor. Son zamanlarda çıkan birçok telefonda bu şekilde zaten.

Motorola-Moto-G9-Plus-1.pngMotorola-Moto-G9-Plus-2.png

4GB RAM ve artırılabilen 128GB dahili hafızaya sahip olması beklenen telefonun işlemcisi ile ilgili de net bilgi bulunmuyor. Fakat 5G desteği olmayan bir Snapdragon 600X veya 700X işlemciden güç alacak.

Android 10 işletim sistemi ile kutudan çıkacak telefonun pili 5000mAh olacak ve bu pil güç değeri bilinmeyen bir hızlı şarj adaptöründen beslenecek.

Fiyat ve duyuru

Moto G9 Plus’ın yakın zamanda resmiyet kazanacağı tahmin ediliyor, fiyat için de bu perakende listelemesi, 255EURO’luk bir fiyat etiketiyle telefonun satışta olacağını söylüyor.Motorola hakkında ne düşünüyorsunuz?

https://www.phonearena.com/news/motorola-moto-g9-plus-specs-price-leak_id126980

 

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap