Microsoft, Outlook İçin Yeni Sanal Asistanını Blog Yazısıyla Duyurdu!

microsoft-outlook

Microsoft da bu sanal asistanlar konusunda ağzı yanan bir üretici. Şirket Cortana ile istediği başarıyı elde edemediği için onu daha farklı bir şekilde, servislerine entegre etmek istiyor.

Şimdi ise Microsoft, yeni blog gönderisinde hem Outlook’a gelen yeni özelliklerden hem de uygulamaya özel asistandan bahsediyor. Ayrıntılarıyla açıklanan bu özelliklere şimdi yakından göz atıyoruz.

Microsoft bilgisayarınızdaki e-posta hesaplarını telefonunuza eklerken işinizi artık daha da kolaylaştırmak istiyor. Bunun için şirket, Outlook Mobile uygulamasına hesap kimlik bilgilerinizi güvenli bir şekilde aktaran QR Kod’u Outlook’un masaüstü versiyonundan okutabilmenizi sağlayacak. Yani telefonunuzdan Outlook uygulamasını açıp, QR Kod ile hesap aktarımını seçtikten sonra bilgisayarınızda ilgili seçenekten açacağınız QR Kod ekranından kodu okutup, hesap ekleyebileceksiniz.

Bir başka özellik de hangi gün müsaitsiniz? Sorusuna hızlıca cevap verebilmenizi sağlayacak. Özelliğin detaylarına gelirsek; örneğin bir kişi size hangi gün müsait olduğunuzu içeren bir soru sordu. Outlook, buna uygun şekilde size takviminiz aracılığıyla hangi gün ve saatte müsait/boş olduğunuzu gösteriyor ve siz de buradan bir tarih seçip, postayı yanıtlayabiliyorsunuz. Hangi gün ne programı olduğunu unutup aynı zamanda bu programını telefonundaki Outlook takvime kaydeden kullanıcılar için mükemmel bir özellik olmuş.

Microsoft, Outlook için yeni sesli asistanı duyurdu ve e-posta uygulamasına yeni özellikler ekledi

Android için geçerli olan bir diğer yenilik de artık e-posta bildirimlerinde gözüken eylemlerin özelleştirilebilecek olması. Yani bildirim panelinizi açıp e-posta bildiriminizi genişlettiğinizde orada yer alan yanıtla, arşivle vb. seçenekleri artık kendi isteğinize göre belirleyebileceksiniz.

Microsoft, Outlook için yeni sesli asistanı duyurdu ve e-posta uygulamasına yeni özellikler ekledi

Outlook’ta gezinmeyi kolaylaştırmak ve uygulamayı daha ilgi çekici hale getirmek için Microsoft, e-posta arama ve yazmaya yardımcı olacak sesli bir asistanı Outlook’a dahil edecek. Bu özellik, önümüzdeki ay kullanıma sunulacak ve yeni etkinlikler planlamanıza, Teams aracılığıyla iş arkadaşlarınızı aramanıza ve dosya aramanıza olanak tanıyacak. Tabii özellik Türkçe’yi destekleyecek mi bilmiyoruz.

Microsoft, Outlook için yeni sesli asistanı duyurdu ve e-posta uygulamasına yeni özellikler ekledi

Bir toplantı planlarken “acaba yağmura yakalanır mıyım?” diye düşünenler için hava durumu ayrıntıları da artık takvimde yer alacak.

Microsoft, Outlook için yeni sesli asistanı duyurdu ve e-posta uygulamasına yeni özellikler ekledi

Düzenleyici, Immersive Reader ve metin tahmini özellikleri de Windows için Outlook’a geliyor. Metin tahmini özelliği, Gmail’de bir süredir var. Outlook’ta ise özelliği kullanmak için bir e-posta metnini sağa kaydırmanız yeterli, daha sonra önerilen metni yanıtınıza ekleyebilirsiniz.

Microsoft, Outlook için yeni sesli asistanı duyurdu ve e-posta uygulamasına yeni özellikler ekledi

Outlook’a yeni gelecek özelliklerin bir kısmı bu şekilde, gelecek tüm yenilikler için Microsoft’un bu blog gönderisini ziyaret edebilirsiniz. Outlook uygulamasını kullanıyor musunuz?

https://www.gsmarena.com/microsoft_announces_new_voice_assistant_for_outlook_adds_new_features_to_the_email_app-news-45421.php

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap